سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 را در ادامه مطالعه کنید...

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 را در ادامه مطالعه کنید.


تمام این جلسه به آنچه دانش آموزان برای دوران طلایی نوروز در نظر دارند اختصاص می­ یابد. یادگیری از همتایان دو جنبه دارد که لازم است به هر دو جنبه توجه کنیم :

 • 1- باید هرکسی روش خودش را کشف کند زیرا می ­دانیم هر دانش آموز شرایط مخصوص به خودش را دارد.

 • 2- به راهکار های دیگران هم توجه کنیم و از نکات مثبتشان استفاده کنیم.


 • به عبارت دیگر از همه باید بیاموزیم و در عین حال اصالت خودمان را حفظ کنیم. بعضی از دانش آموزان به رتبه یک کنکور نگاه می­ کنند که ببینند او چه کرده است و گمان می کنند که اگر هر کاری که او کرده را انجام دهند قطعا نتیجه می­ گیرند در حالی که ممکن است روش­های او فقط برای خودش نتیجه بدهد و شما هم باید روش های مخصوص  به خود را کشف کنید.

 • تذکر کاظم قلم چی به پشتیبان های ویژه: به دانش آموزان دستورالعمل ندهید فقط داستان زندگی خودتان را تعریف کنید. وظیفه شما کشف روشهای مخاطب است نه تلقین روش های خودتان به آنها.


 • صحبت های 4 نفر از دانش­ آموزان برتر شهر تهران درباره­ ی تابلوی نوروزی­ : آشتی با تابلوی نوروزی 


نمونه تابلوهای نوروزی تکمیل شده توسط هر رتبه برتر را نیز در ادامه مشاهده کنید.


 • ساجده عزیزی (میانگین تراز 7150، فارغ التحصیل رشته انسانی) : هدف من حقوق دانشگاه تهران است و می خواهم در دروس پایه جهش کنم زیرا در این دروس قوی هستم و در دروس پیش دانشگاهی نیز پیشرفت کنم. معیار من برای پیشرفت بالابردن چند از 10 دو یا سه درس و برای جهش در دروس پایه بالا بردن چند از 10 در 5درس است. من ابتدا می­ خواستم به صورت  بلندپروازانه برای ساعت مطالعه ام هدف گذاری کنم و پیش بروم اما تصمیم گرفتم طبق دفتر برنامه ریزی و ساعات مطالعه آزمون 6بهمنم ، تابلو را پر کنم.

 • برنامه ­ای که برای تقویت دروس عمومی مخصوصا ادبیات دارم این است که در دوران نوروز روزانه یک مجموعه تست4 درسی عمومی را بزنم. هدف گذاری من برای درس زبان که نقطه ضعف من محسوب می­شود این است که چند از10 خود را از 3 به 5 برسانم.

 • ساجده عزیزی در پاسخ به این سوال کاظم قلم چی که برای تکمیل تابلو نوروزی از چه کسانی کمک گرفته اشاره کرد که با پدر و مادر و پشتیبان ویژه ام صحبت کردم. تاکید مادرم این بود تا روزهای پایانی کنکور گرامر را کنار بگذارم و بیشتر لغات زبان را تمرین کنم و اینکه هرروز یک کلوز تست و یک ریدینگ بزنم اما از آنجا که فکر کردم نمی ­رسم سعی کردم آنرا تغییر دهم همچنین از پدرم در درس عربی کمک گرفتم که تاکید ایشان روی قواعد عربی بود.

 • خانم مائده شاهمرادی رتبه ی26 منطقه یک- حقوق دانشگاه تهران، پشتیبان ویژه ی ساجده عزیزی روی سن آمدند و به نکات زیر اشاره کردند :

 • من دو هفته مانده به دوران طلایی با دوستانم درمدرسه­ی سرای دانش تابلو نوروزی را پرکردیم. هدف گذاری من این بود که فلسفه، منطق و ادبیات عمومی را بالا ببرم و مابقی دروس را ثابت نگه دارم. من در جمع بندی پایه ترازم ثابت ماند و 7600 شدم اما در جمع بندی پیش دانشگاهی به 8000 رسیدم و پیشرفت کردم. تاکید پشتیبان ویژه ی خودم این بود که در نوروز بیشتر تست کار کنم نه تشریحی و من از این روش نتیجه ی خوبی گرفتم

 • کاظم قلمچی: اصرار و تمرکز بر روی یک روش صحیح، باعث پیشرفت می­ شود. شاید روش فرد دیگر کار کردن مطالب مفهومی و تشریحی باشد اما نکته مهم این است اگر راه درست باشد سماجت و تمرکز روی هدف ، بسیارموثر است و قطعا به کسب نتیجه منتهی می­ شود.


سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی


سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی
 • سرژ تبریزی( فارغ التحصیل رشته ریاضی با رتبه سال قبل2000 ،میانگین تراز 6900) : با توجه به مشکلات و مسائلی که با مدرسه داشتم به این نتیجه رسیدم من در حد رتبه2000 نیستم ، هدف من مهندسی مکانیک یا برق دانشگاه تهران است.

 • سوال کاظم  قلم چی: چرا هندسه تحلیلی را سبز کردید اما مباحث را رنگ نکردید؟

 • -چون هندسه تحلیلی را 7 از 10 میزنم و تمام مباحث آن را در یک حد بلد بودم کل آن را سبز گذاشتم.

 •   کاظم قلم چی: نکته­ ی جالب این است که هرکس برای خودش یک منطق خاص دارد مثلا 7از 10 را سبز در نظر گرفته است. به نظر شما کسانی که برای برنامه‌ریزی وقت می‌گذارند بهتر نتیجه می‌گیرند یا کسانی که وقت نمی‌گذارند ؟

 • مطمئنا کسانی که وقت می‌گذارند بهتر نتیجه می‌گیرند زیرا اینها یک بار فکر می‌کنند و آن چیزی که می‌خواهند را در ذهن خود می‌سازند. ( هرچیزی دوبار ساخته می‌شود : یک بار در ذهن و یک بار در عالم واقعیت.)

 • کار ویژه سرج تبریزی: هیچ درسی را حتی آنهایی که قوی هستم را کنار نگذاشتم و باز هم از آنها 50-60 تست میزنم . تصمیم گرفتم دروسی که نقاط قوت پایدارم است را در حد معمول بخوانم و در دروس نوسانی و نیاز به تلاش بیشتر، ساعت مطالعه ام را افزایش دهم همچنین ادبیات و زبان فارسی را یک روز در میان یک مجموعه از زرد عمومی بزنم. من با توجه به  کارنامه پنج نوع درس و کارنامه مبحثی، تابلو را کامل کردم.

 • نکاتی که رعایت کردی چه بود؟

 • -اولا تک برنامه ای بودم و برنامه ­ی 2هفته بعدم را همان شنبه ­ی بعد از آزمون می­ نوشتم دوما مدیریت منابع داشتم و تصمیم دارم فقط منابع اصلی را مطالعه کنم.

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی
 • شایان قاسمی نژاد( فارغ التحصیل رشته تجربی ، میانگین تراز6960): من در تکمیل تابلوی نوروزی ازجعبه ابزار کارنامه استفاده کردم به این صورت که برای تکمیل ستون نام درس، ازکارنامه 5 نوع درس و برای تکمیل ستون مبحث از کارنامه مبحثی استفاده کردم همچنین برای پاسخ به اینکه چه سوال هایی را از آزمون های کانون تمرین خواهم کرد از کارنامه بازیابی استفاده کردم. در کارنامه­ ی 5نوع درس، شیمی من زرد  بود اما من روی تابلو آنرا سبز کردم زیرا در سه ماه اول تحصیلی شیمی من 5 از 10 بود اما در 6 بهمن خیلی پیشرفت کردم و تبدیل به 8 از10 شد.

 • کاظم قلمچی: انسانی که تحلیل گر است حتی با وجود کمک های کارنامه، بازهم تفکر می ­کند و روش خاص خودش را کشف میکند.

 • مهمترین دلیل پیشرفت تو چیست؟

زیاد خواندن و زیاد تست زدن: من با این جمله که اگر کم درس خواندید مهم نیست مهم کیفیت است مخالفم و معتقدم باید زیاد بخوانیم و پرکار باشیم.

 نکات دوران نوروزت را بازگو کن.

-میخواهم کتاب سه سطحی و آبی را یک مرتبه دیگر تمرین کنم.

نکته : هم دفتر برنامه ریزی هم تابلو نوروزی نوعی فرم نیمه باز هستند به این معنی که دانش آموزان فرصت خلاقیت به خرج دادن را دارند و می­ توانند با توجه به ویژگی های خود آن را شخصی سازی کنند.

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی


سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتیهومان ملت شاهی( فارغ التحصیل رشته تجربی با میانگین تراز7100) :  

من از سوالات پیشنهادی نوروز و کارنامه ی بازیابی استفاده کردم و بنا به آنچه خودم در نظرداشتم تصمیم گرفتم صحیح های ساده را هم بزنم با اینکه به من پیشنهاد نشده بود.

کاظم قلمچی: نکات ویژه ­ی خود را در دوران طلایی بیان کنید.

-نکته ­ی خاص من این است که میخواهم اولویت خودم را روی تست های کنکور بگذارم و اولویت بندی دیگر من این  است که ابتدا سراغ غلط های خودم می­روم سپس به سراغ کتاب سه سطحی. 

یاسین علی پور (پشتیبان ویژه هومان ملت شاهی رتبه 5 منطقه سه – پزشکی تهران): از آنجایی که دو هفته عید محدود است باید برای آن هدف گذاری داشته باشیم من در ادبیات قسمت هایی که حفظی نبودند را زرد عمومی کار کردم به این صورت که در فاصله کوتاه بین درسی به مدت20 دقیقه تست زرد عمومی میزدم و با این کار از 7از10  در آزمون به 9از 10 در کنکور رسیدم.

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتی

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 18 اسفند 96 + فایل صوتیصحبت های 4 نفر از پشتیبانان ویژه (رتبه های برتر کنکور در سال های گذشته )  که در دوران نوروز پیشرفت کردند:

نغمه قلم سیاه( رتبه 24 منطقه دو، رشته ریاضی)  رتبه قبل از نوروز در آزمون های کانون  106 ،رتبه  نوروز 80  ، رتبه کشوری در کنکور 81  : من دردوران نوروز روی دروس عمومی تمرکز داشتم چون جزو نقاط ضعف من بود و از آنجا که دانش آموزان از درک مطلب عربی و قرابت معنایی ترس دارند و سمت آنها نمی­روند من به دانش اموزان خودم تاکید می­کنم که به عمومی ها مخصوصا عربی و ادبیات توجه کنند. از آنجا که دردوران نوروز ما 2آزمون سنگین جمع بندی داریم بهتر است ابتدا بازیابی کنید و سپس به مطالعه و بازخوانی بپردازید.

شهاب الدین خاموشی (رتبه 35  کشوری تجربی ، پزشکی دانشگاه تهران): رتبه قبل از نوروز در آزمون های کانون 178، رتبه نوروز 135 ، رتبه کشوری کنکور 35 : من در دوران نوروز بطور دقیق میزان استراحت و درس خواندن خود را تعیین کرده بودم. سه روز کامل استراحت کردم اما در ادامه ، روزی بیش از 10 ساعت مطالعه کردم و با برنامه­ ی ازمون همراه بودم اما چون تایم اضافی داشتم تصمیم گرفتم فصل آغازیان مربوط به زیست پیش را جلوتر از برنامه بخوانم.

حسن ذاکر زواردهی( رتبه ی 8 منطقه 2ریاضی ، کامپیوتر صنعتی شریف): دردوران نوروز تمام دغدغه من این بود که ایا با برنامه راهبردی پیش بروم یا نه. با مشورتهایی که از خانواده و آقای سینا ملکیان رتبه 2 کشور گرفتم ، تصمیمم بر این شد که از برنامه راهبردی جدا نشوم. نکته منفی من تا قبل عید این بود که بعد از اینکه چند روز بطور عالی درس میخواندم یک روز را به علت تنبلی از دست می­ دادم ولی بعد عید به استمرار در درس خواندن رسیدم. نکته مثبت من این بود که با شبیه سازی کنکور آزمون میدادم برای این منظور یک نیمکت از مدرسه قرض گرفتم. من در درس خواندن استمرار داشتم و مادرم همیشه پیگیر درس خواندن من بود.

کسری اکبری( رتبه ی 22 منطقه دو) ، رتبه ­ی قبل از نوروز در آزمون های کانون 121، رتبه نوروز 32 ، رتبه کشوری کنکور 52 :من به این خاطر که تمام درس ها را تا عید خوب مطالعه کرده بودم سردرگم بودم که چه کاری را باید انجام دهم. کارنامه بازیابی به من کمک زیادی کرد و روش مهم من این بود که ابتدا بازیابی می کردم و سپس بازخوانی.


نکاتی که کاظم قلم چی به آن اشاره کردند:

خطرناک ترین پروژه، پروژه شماره7 است زیرا بعد از عید دانش آموزان از برنامه جدا می ­شوند اما قطاری که از ریل خارج می شود ظاهرا آزاد است ولی به مقصد نمی­ رسد. یک برنامه ای باشید  

ویژگی برنامه­ ی راهبردی کانون این است که : 1- منطبق با برنامه ی مدارس کشور است  2- امکان خلاقیت و شخصی سازی فراهم شده است. • منتخب برداشت های حضار جلسه

- با توجه به حجم زیاد تابلوی نوروزی، از امروز شروع کنیم.

- یک برنامه‌ای بودن سبب پیشرفت می‌گردد.

- تمرکز روی یک روش و از این شاخه به آن شاخه نپریدن سبب موفقیت می‌گردد.

- بازیابی به جای بازخوانی

- هرگز ناامید شوید و با صبوری و پشتکار راه خود را ادامه دهید.

- همه در دوران نوروز تلاش می‌کنند ولی کسانی موفق می‌شوند که درست تلاش کنند.فایل صوتی کامل صحبت ها و گفتگو ها را در قسمت فایل های ضمیمه دانلود کنید.

فایل های ضمیمه

چگونگی تکمیل تابلوی نوروزی توسط رتبه های برتر ( قسمت اول - 30 دقیقه)
چگونگی تکمیل تابلوی نوروزی توسط رتبه های برتر ( قسمت دوم - 30 دقیقه)
چگونگی تکمیل تابلوی نوروزی توسط رتبه های برتر ( قسمت سوم - 28 دقیقه)
رتبه های برتر کنکور که در دوران نوروز پیشرفت کردند (17 دقیقه)
سخنان و تجربیات افراد حاضر در جلسه نفرات برتر 18 اسفند ( قسمت اول - 28 دقیقه)
سخنان و تجربیات افراد حاضر در جلسه نفرات برتر 18 اسفند ( قسمت دوم - 15 دقیقه)
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24