ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی

الف) وضعیت سیستم ده‌دهی (چند از ده) ب) در هر درس، چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤالات پاسخ صحیح داده‌اند؟ ج) دشوارترین و آسان‌ترین سؤالات آزمون

ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی

دوست خوب کانوني؛ سلام!

و اما آزمون امروز (18 اسفند)، با دوره کردن مباحثي که تاکنون از نيم‌سال دوم سال چهارم خوانده‌ايد، زنگ بيدار باش براي دوران طلايي نوروز و مرور مباحث پيش و پايه‌ي نيم‌سال اول را به صدا درآورد. در حقيقت، مباحث آزمون امروز در کنار مباحث دو آزمون 7 و 17 فروردين بيش از 70% کل مباحث کنکور را پوشش مي‌دهند و لذا اين آزمون‌ها از اهميت ويژه‌اي برخوردارند. بنابراين به شما توصيه مي‌شود تا در آزمون‌هاي فروردين ماه غيبت نکنيد تا از کارنامه‌ي اين 3 آزمون در کنار هم بتوانيد براي برنامه‌ريزي دقيق براي مطالعه در دوران جمع‌بندي استفاده نماييد. هم‌چنين اگر تاکنون به تهيه‌ي کتاب‌هاي زرد عمومي و نوروز اقدام نکرده‌ايد، توصيه مي‌کنيم هرچه سريع‌تر اين کتاب‌ها را تهيه کنيد چراکه از مهم‌ترين و مؤثرترين منابع مطالعاتي براي بهره‌برداري درست از تعطيلات نوروز به‌‌شمار مي‌روند.

در آزمون 18 اسفند چه گذشت؟


الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده):


خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی

ب) در هر درس، چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤالات پاسخ صحيح داده‌اند؟


ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی

ج)دشوارترين و آسان‌ترين سؤالات آزمون 18 اسفند گروه چهارم انساني کدام سؤالات بوده‌اند؟


در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال دشوارترين سؤال بوده است؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال، آسان‌ترين سؤال بوده است و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند. (همان‌طور كه مي‌دانيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتي است که داشتن آن در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي كمك‌تان مي‌کند تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت را به حداقل برسانيد!!)


 (درصد صحيح: چند درصد از داوطلبان به اين سؤال پاسخ صحيح داده‌اند.)


ارزیابی و تحلیل آزمون 18 اسفند گروه چهارم انسانی


دانش آموزان گرامی

به کانال تلگرام تخصصی گروه انسانی  kanoonir_e@ بپيونديد:

پاسخ سؤال‌هاي درسي خود را مشاهده نماييد.

از جديترين اخبار كانون و كنكور با خبر شويد.

از كتاب‌هاي جديد و به روز رساني شده‌ي كانون مطلع شويد.

ارزيابي و تحليل هر آزمون را در همان روز مشاهده نماييد.

از مشاوره‌‌هاي آموزشي و تحصيلي استفاده كنيد.

خلاصه درس‌هاي مربوط به هر آزمون را دريافت نمائيد.

و ..................


دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 18 اسفند را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

يک توصيه‌ي مهم! «آزمون غيرحضوري»، آزمون متناظر بعدي در سال گذشته‌ مي‌باشد كه پس از پايان هر آزمون به شما ارائه مي‌گردد و به‌عنوان يک منبع مطالعاتي خوب و مفيد براي موفقيت در آزمون بعدي (7 فروردين) مورد استفاده‌ي شما دوستان خوب کانوني قرار گيرد.


با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)