خوابیدن زیاد مادران کنار کودک، افسردگی می‌آورد

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد مادرانی که بیش از 6 ماه در کنار کودک خود می‌خوابند با افزایش دو برابری خطر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

خوابیدن زیاد مادران کنار کودک، افسردگی می‌آورد

نتایج یک مطالعه نشان می دهد مادرانی که بیش از 6 ماه در کنار کودک خود می خوابند با افزایش دو برابری خطر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا انجام شد، نشان می دهد، میزان افسردگی در این مادران نسبت به مادرانی که اتاق خواب کودکان خود را جدا کرده اند، بطور متوسط 76 درصد بیشتر است.
این مطالعه همچنین نشان می دهد که خوابیدن والدین در کنار کودک نه تنها باعث ایجاد استرس می شود بلکه وضعیت خواب پدر و مادرها را نیز دشوارتر کرده وآنها را برای ابتلا به افسردگی مستعدتر می سازد.
افسردگی پس از زایمان برای زنانی که تازه مادر می شوند یک اتفاق رایج است زیرا در این زنان تغییرات هورمونی به همراه خستگی ناشی از بارداری و زایمان سلامت روان آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.
افسردگی پس از زایمان می تواند بسیار جدی تر و پایدارتر باشد؛ اما با این حال فقط 15 درصد تولدها با افسردگی پس از زایمان مادر همراه است و این افسردگی معمولا در در فاصله زمانی میان هفته اول و ماه اول پس از تولد نوزاد شروع می شود و می تواند ماه ها ادامه یابد.
استرس خطر ابتلا به علائمی مانند ناامیدی ، گریه خود به خودی و حتی افکار خشونت آمیز را در این زنان بیشتر می کند بنابراین تلاش ها برای به حداقل درآوردن نگرانی های آنها و ایجاد احساس امنیت در این زنان می تواند به پیشگیری از ابتلا به افسردگی پس از زایمان کمک کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24