اسامی 900 نشریه علمی باکیفیت نانو ابتدای سال آتی منتشر می‌شود

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعلام کرد: اسامی حدود 900 نشریه علمی باکیفیت، از ابتدای سال 1397 منتشر و بر اساس آیین نامه جدید، تنها از مقالات منتشرشده در این فهرست حمایت م

اسامی 900 نشریه علمی باکیفیت نانو ابتدای سال آتی منتشر می‌شود

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعلام کرد: اسامی حدود 900 نشریه علمی باکیفیت، از ابتدای سال 1397 منتشر و بر اساس آیین نامه جدید، تنها از مقالات منتشرشده در این فهرست حمایت می شود.

پیش از این سعیدسرکار دبیر ستاد فناوری نانو طی خبری با عنوان 'حمایت از پژوهش‌های فناوری نانو با رویکردهای جدید'، اعلام کرده بود که باید اثرگذاری پژوهش‌های دانشگاهی در زمینه فناوری نانو ارتقا یابد و دستاوردهای محققان ایرانی، بیش از گذشته در نشریات تراز اول دنیا منتشر شود.
این ستاد در راستای تحقق این سیاست، آیین‌نامه جدید حمایت از مقالات فناوری نانو را تدوین کرده است که طبق این آیین‌نامه، نشریات علمی بر اساس شاخص‌های کیفی شامل ضریب تاثیر(Impact Factor) و ضریب ایگن (Eigen Factor) در چهار گروه دسته‌بندی شده‌اند.
مبلغ حمایت از هر مقاله فناوری نانو که در این نشریات منتشر شود، بر اساس سطح کیفی نشریه، بین 15 تا 400 میلیون ریال خواهد بود؛ به این صورت که مقالات منتشرشده در نشریات سطح «الف»، مبلغ 400 میلیون ریال، نشریات سطح «ب»، مبلغ 100 میلیون ریال، نشریات سطح «ج»، مبلغ 40 میلیون ریال و نشریات سطح «د»، مبلغ 15 میلیون ریال حمایت دریافت خواهند کرد.
بر اساس این گزارش، فهرست نشریات در «آیین نامه حمایت از انتشار مقالات در نشریات منتخب فناوری نانو» در سایت ستاد فناوری نانو به نشانی nano.ir/hrdc ارائه شده است.
این آیین‌نامه از ابتدای سال 1397 اجرا خواهد شد و مقالاتی که تا پایان سال 1396 در سامانه حمایت های تشویقی ستاد فناوری نانو ثبت شوند، مطابق آیین‌نامه گذشته مورد داوری و حمایت قرار خواهند گرفت.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24