افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان

روز سه شنبه 15 اسفند 96، مجتمع آموزشی قلم چی شهرستان فارسان از توابع استان چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره برداری شد.

افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان

روز سه شنبه ۱۵ اسفند ۹۶، مجتمع آموزشی قلم چی شهرستان فارسان از توابع استان چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره برداری شد.


آئین افتتاح مجتمع آموزشی قلم چی شهرستان فارسان با حضور نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی، استاندار، امام جمعه فارسان، خیرین مدرسه ساز، مسئولان استان چهارمحال و بختیاری، واقف و متولی و مسئولان بنیاد قلم چی در جمع دانش آموزان برگزار شد.

این مجتمع آموزشی، در زمینی به مساحت 5425 متر مربع ساخته شده که مساحت فضای آموزشی آن با 1425 متر مربع زیربنا، شامل 14 کلاس درس، 3 اتاق اداری، 1 سایت کامپیوتر، 1 آزمایشگاه، کتابخانه، واحد خدماتی و سالن اجتماعات و نمازخانه است.

محوطه سازی این مدرسه با 4000 متر مربع مساحت، دارای زمین چمن مصنوعی فوتبال به وسعت 860 مترمربع است؛ همچنین این مجتمع آموزشی به سیستم اطفاء حریق و سیستم گرمایشی از کف (یکی از جدیدترین و مدرن ترین سیستم های گرمایشی) مجهز است.

مجتمع آموزشی قلم چی شهرستان فارسان، ظرفیت ۴۰۰ دانش آموز در مقطع متوسطه دوره اول و دوم را دارد و تکمیل ساخت آن با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال توسط بنیاد قلم چی انجام شده است؛ همچنین به زودی هوشمندسازی تعدادی از کلاس های این مدرسه توسط بنیاد قلم چی انجام خواهد شد.

بیژن حیدری مدیرکل نوسازی مدارس استان چهارمحال و بختیاری ضمن قدردانی از اجرای این پروژه، در سخنانی گفت: مجتمع آموزشی قلم چی شهرستان فارسان یکی از بهترین پروژه های اجرا شده در این استان است، چراکه علاوه بر ویژگی های خوب و قابل توجه، ساخت این بنا با تلاش مجموعه ای از افراد دلسوز، خیرخواه و نیک اندیش به ثمر رسیده است.

بهروز امیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان چهار محال و بختیاری نیز ضمن ابراز خرسندی از این اقدام بنیاد قلم چی بیان کرد: امروز شاهدیم که اندیشه خیرخواهی از جایگاه ویژه ای در کشور و همچنین این استان برخوردار شده و روز به روز در حال گسترش و شکوفایی است؛ چنانچه طی سال های اخیر، چندین پروژه آموزشی در این استان به همت خیرین به مرحله اجرا و بهره برداری رسیده است.

وی افزود: علاوه بر ساخت مجتمع آموزشی قلم چی که امروز شاهد بهره برداری آن هستیم، برای اجرای چند پروژه دیگر از ساخت و هوشمندسازی مدارس توسط بنیاد قلم چی در این استان مذاکراتی انجام شده است.

داراب احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان فارسان خاطرنشان کرد: مجتمع آموزشی قلم چی، نخستین مدرسه احداث شده توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) در این استان است و پروژه ای منحصر به فرد در این استان محسوب می شود.

وی افزود: به دلیل کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان، اغلب مدارس در دو نوبت مشغول به فعالیت هستند؛ بنابراین ساخت این مدرسه بستر مناسبی را برای بهره مندی دانش آموزان از فضای مطلوب آموزشی فراهم کرده است.

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دانش و تلاش حاصل موفقیت است اظهار داشت: بنیاد قلم چی نیز با فراهم کردن بستر مناسب دانش و آموزش، مسیر موفقیت را برای دانش آموزان این سرزمین فراهم آورده است؛ مجتمع آموزشی قلم چی فارسان نیز یکی از فضاهای مناسب برای رشد تحصیلی و موفقیت دانش آموزان این شهرستان است تا در آینده بتوانند به جامعه و شهر خود خدمت کنند.

کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) در سخنانی گفت: در میان کشورهای پیشرفته جهان، کشورهایی بهترین محسوب می شوند که بهترین بناهای آن ها مراکز آموزشی و مدارس باشد و به زودی رقابت کشورهای دنیا در نظام های آموزشی آن ها خواهد بود، زیرا سرمایه کشورها در مغزهای متفکر آن ها است و این امر نشانگر اهمیت سرمایه های انسانی هر کشور است.

وی با اشاره به نقش مهم معلمان در عرصه آموزش بیان کرد: مهم ترین و اصلی ترین کار در حوزه آموزش، در دستان توانمند معلمان است، زیرا پیشرفت و موفقیت دانش آموزان، نخبگان کشور و همچنین جامعه به واسطه آنان رقم می خورد و همه ما در زندگی مان قطعا مدیون معلمی هستیم که در مسیر موفقیت ما تاثیرگذار بوده است.

 لازم به ذکر است در این مراسم به هر دانش آموز، یک عدد توپ ورزشی و یک عدد کیف از سوی بنیاد قلم چی اهداء شد.


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


افتتاح مجتمع آموزشی 14 کلاسه قلم چی در شهرستان فارسان


منبع :

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24