صعود استقلال و سقوط پرسپولیس در رنکینگ فیفا

آخرین رنکینگ فیفا نشان می‌دهد که پرسپولیس یک پله سقوط و استقلال 26 پله صعود نسبت به آخرین رنکینگ داشته اند.

صعود استقلال و سقوط پرسپولیس در رنکینگ فیفا

آخرین رنکینگ فیفا نشان می دهد که پرسپولیس یک پله سقوط و استقلال 26 پله صعود نسبت به آخرین رنکینگ داشته اند.


هر ماه رنکینگ تیم های باشگاهی در فوتبال جهان اعلام می شود و در آخرین رنکینگی که اعلام شده پرسپولیس در رتبه 123 بهترین باشگاه های جهان و استقلال در رتبه 213 بهترین باشگاه های جهان قرار دارند.


صعود استقلال و سقوط پرسپولیس


استقلال در آخرین رنکینگی که پیش از این در ژانویه 2018 اعلام شده بود در رتبه 239 رنکینگ قرار داشت و بعد از کسب نتایج خوب در هفته ها و ماه های بعدی توانست به رتبه 213 برسد. پرسپولیس اما در آخرین رنکینگ که در دسامبر 2017 اعلام شد در رتبه 122 بهترین ها قرار داشت اما چند نتیجه اخیر این تیم باعث شد تا پرسپولیس با یک پله سقوط به رتبه 123 بهترین های باشگاهی جهان برسد.


بهترین رنکینگ ها


پرسپولیس از زمان حضور برانکو توانسته سیرصعودی را در رنکینگ باشگاه های جهان طی کند. زمانی که برانکو در آپریل سال 2015 به پرسپولیس آمد این تیم در رنکینگ در جایگاه 468 قرار داشت اما در طول سه سال حضور پروفسور در این تیم، پرسپولیس توانسته سیر صعودی را طی کرده و به رتبه 123 بهترین باشگاه های جهان برسد. بهترین رنکینگ پرسپولیس همانطور که گفته شد نیز با پروفسور و در آذر سال 96 رقم خورد که این تیم در رتبه 122 بهترین های جهان قرار گرفت.


استقلال نیز با وینفرد شفر آلمانی روند مثبت و رو به رشدی را در رنکینگ داشته است. زمانی که شفر هدایت این تیم را در اکتبر سال 2017 به عهده گرفت استقلال در رنکینگ در جایگاه 279 حضور داشت اما شفر توانست این تیم را به رتبه 213 برساند و 66 رتبه تیم را در رنکینگ بالاتر ببرد. بهترین رتبه استقلال در رنکینگ البته به فروردین سال 1392 برمی گردد که این تیم توانست در رنکینگ به جایگاه 98 م برسد. البته استقلال در زمان حضور علیرضا منصوریان یعنی در اردیبهشت سال 96 در رتبه 183 قرار گرفت که یکی از بهترین رتبه های این تیم رنکینگ در سه سال اخیر به حساب می آید.


پرسپولیس در آسیا و از منظر رنکینگ در رده پنجم قرار دارد.  الهلال، چونبوک موتورز، الاهلی عربستان و کاشیما آنتلرز به ترتیب در رتبه های اول تا چهارم آسیا در رنکینگ هستند. در این رده بندی استقلال در رتبه دوازدهم بهترین تیم های آسیایی در رنکینگ است.

 


در فوتبال ایران و در میان تیم های ایرانی نیز پرسپولیس در رنکینگ اول است ، استقلال دوم ، ذوب آهن سوم ، تراکتور چهارم و فولاد در رده پنجم این رده بندی قرار دارند.

 صعود استقلال و سقوط پرسپولیس در رنکینگ فیفا

 صعود استقلال و سقوط پرسپولیس در رنکینگ فیفا

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24