یافته‌های جدید شاید به درمانی بهتر برای "افسردگی" منجر شود

محققان "موسسه تحقیقاتی اسکریپس"(TSRI) با مطالعه موش‌ها دریافتند سطح یک پروتئین گیرنده موسوم به "GPR158" به هنگام "افسردگی" افزایش می‌یابد.

یافته‌های جدید شاید به درمانی بهتر برای "افسردگی" منجر شود

محققان "موسسه تحقیقاتی اسکریپس"(TSRI) با مطالعه موش‌ها دریافتند سطح یک پروتئین گیرنده موسوم به "GPR158" به هنگام "افسردگی" افزایش می‌یابد.

درحالیکه داروهای  "ضدافسردگی" سنتی و پیشین ممکن است برای برخی از افرد، تاثیرگذار بوده وشرایط زندگی آنها را تغییر دهند، اما واقعیت این است که این داروها برای همه مردم موثر نیستند. البته، هفته‌ها طول خواهد کشید تا این داروها موثرواقع شوند.

با این حال، به لطف کشف‌های صورت گرفته در"موسسه تحقیقاتی اسکریپس"(TSRI) ممکن است امیدهای جدیدی برای درمان افراد مبتلا به "افسردگی" پیش رو باشد.

مارتمیانو، پروفسور و رهبر این مطالعات گقت: تیم تحقیقاتی "اسکریپس" دریافتند که یک پروتئین گیرنده موسوم به " GPR158" در افراد مبتلا به اختلالات افسردگی شدید، افزایش یافته است.

این یافته‌ها موجب شد که دانشمندان مطالعاتی برروی موش‌های آزمایشگاهی انجام دهند که در برخی از آن‌ها سطح پروتئین "GPR158" افزایش پیدا کرده بود و برخی دیگر، حاوی این پروتئین نبودند.

محققان دریافتند که پس از قرار گرفتن در معرض "استرس مزمن"، هم موش‌های نر و هم موش‌های ماده با افزایش سطح پروتئین "GPR158" مواجه شده و رفتارهایی مشابه "افسردگی" از خود نشان دادند.

از طرفی دیگر، موش‌های بدون پروتئین "GPR158"، به رفتار معمول و نرمال خود ادامه دادند.

در نتیجه پس از آن دانشمندان کشف کردند که این پروتئین بر مسیرهای "سیگنالینگ" کلیدی که در تنظیم حالات خلقی" (درقشر پیشین مغز) دخالت دارند، تاثیر می گذارد.

 علت دقیق این ارتباط در مغز هنوز به طور کامل کشف نشده است. ولی می‌تواند دلیل این باشد که چرا برخی از افراد از لحاظ ذهنی به استرس مقاوم بوده و برخی دیگربه سبب استرس، دچار "افسردگی" می شوند.

مارتمیانو افزود: گام بعدی در این فرآیند، تولید دارویی است که بتواند این گیرنده را مورد هدف قرار دهد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24