تحلیل آزمون 19 اسفند -گروه دوم راهنمایی

.

تحلیل آزمون 19 اسفند -گروه دوم  راهنمایی

آزمون امروز

دوست راهنمايي من سلام. امتحان امروز سومين امتحان از نيم سال دوم تحصيلي بود که بعد از امتحانات نيم سال دوم برگزار شد. در اين آزمون که سومين آزمون از پرو‍ژه 4 بود، شما  دو قسمت از 8 قسمت مربوط به مباحث درسي نيم سال دوم شما مورد ارزيابي قرار گرفت.  مزيت آزمون امروز اين است که مي توان از نتايج آن استفاده کرد و در تعطيلات نوروز  براي پيشرفت بيشتر درسي و رفع ضعف هاي درسي استفاده کرد. يادتون نرود که عيد تنها وقت ديد و بازديد و تفريح نيست بلکه از اين زمان مي توان براي درس خواندن هم استفاده نمود.

اما  از امروز به بعد چه برنامه ريزي داشته باشيم که بتوانيم از زمان هاي پيش رو بهترين استفاده را داشته باشيم:

·         امروز که نتايج آزمون را مشاهده کرديد حتما با پشتيبان خود يک جلسه داشته باشيد و نقاط قوت و ضعف آزمون را به درستي بررسي کنيد تا بتوانيد از آنها براي برنامه ريزي در تعطيلات استفاده نماييم.  شما مي توانيد با تکيه بر تجربيات موفق در درس هايي که پيشرفت داشته ايد، در تعطيلات نسبتا طولاني نوروز نقاط ضعف خود را بهبود بخشيد. پس به خاطر نزديک شدن به نوروز، از برنامه آزمون ها عقب نمانيد و براي برگزاري هر چه بهتر اين آزمون برنامه ريزي کنيد.

·         در اين آزمون در  درس هاي رياضي و علوم، سوالات موازي که منطق آنها مشابه منطق آزمون قبل بود، در دفترچه آزمون شما در نظر گرفته شده بود. از آنجايي که هر دانش آموز تنها به دسته از اين سوالات پاسخ مي دهند، از مجموعه اين سوالات به دو صورت مي توان استفاده نمود:

·         الف: دانش آموزاني که به سوالات عادي پاسخ مي دهند: اين دانش آموزان مي توانند از سوالات موازي به عنوان مرور نکات آزمون آينده استفاده نمايد تا نقاط ضعف آزمون قبل بيشتر مورد توجه قرار دهند.

·         ب: دانش آموزاني که به سوالات موازي پاسخ مي دهند: اين دانش آموزان مي توانند از اين سوالات به عنوان تمرينات اضافي براي آمادگي بيشتر در آزمون بعدي استفاده نمايند..

·         در نهايت کساني که هنوز موفق به ثبت نام سال آينده نشده اند، از فرصت باقي مانده تا آخر سال استفاده کنند تا برنامه ريزي درس شان براي سال آينده تکميل شود.

 

 

 

 

 

تحليل آزمون

عادي

نام درس

ميانگين درصد پاسخ‌گويي

تعداد دانش‌آموزان اين درس با نمره 100

ميانگين درصد دانش‌آموزان برتر

رياضي (عادي)

48

45

73

رياضي (موازي)

51

56

80

علوم (عادي)

63

128

87

علوم (موازي)

58

51

87

عربي

71

1517

100

انگيسي

77

1856

100

فارسي

61

75

80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تيزهوشان

 

نام درس

ميانگين درصد پاسخ‌گويي

تعداد دانش‌آموزان اين درس با نمره 100

ميانگين درصد دانش‌آموزان برتر

رياضي

58

4

78

علوم (تيزهوشان)

59

2

87

علوم (پيشرفته)

72

13

87

فارسي

73

25

93

عربي

75

140

100

انگليسي

82

269

100

 

 

 

عصر جمعه در کنار دفترچه پاسخ و کتاب خودآموزي:

·         دوستان خوبم در جدول زير شماره‌ي سوالاتي که به نظر من مهم بود يا مطلب جالب براي يادگيري داشتند مي‌بينيد. اگر به آن‌ها پاسخ درست داديد که خيلي باهوش هستيد. اما اگر جواب آن‌ها را نمي‌دانستيد، براي خودتان در کتاب خودآموزي کنار باقي سوالات خوبي که حتما خودتان تشخيص داده بوديد، يادداشت کنيد. چون هم نکته‌ي آموزنده دارند، هم هرکدام اين‌ها ممکن است سوالي به عنوان نگاه به گذشته در آزمون بعدي شما باشند.پس اون‌ها رو خوب مطالعه کنيد.از ما گفتن بود!

 

 

 

عادي:

نام درس

رياضي (عادي)

رياضي (موازي)

علوم (عادي)

علوم (موازي)

فارسي

عربي

انگليسي

شماره سوالات مهم

17 و 19

29  و 36

46 و 58

64 و 77

86 و 97

109

120

 

 

 تيزهوشان:

نام درس

رياضي

علوم تيزهوشان

علوم پيشرفته

فارسي

عربي

انگليسي

شماره سوالات مهم

10 و 22

32 و 42

56 و 62

76 و 86

96

107

 

دانش آموزان راهنمايي کانون چند سوال از 10 سوال را پاسخ مي دهند؟

دانش آموزان عزيز با توجه به اين‌که دانش آموزان راهنمايي کانون به 4 گروه از نظر تراز تقسيم مي شوند، تعداد سوالاتي که هر گروه از اين دانش آموزان به درس هاي مختلف پاسخ مي دهند،  متفاوت است. به همين دليل براي ارزيابي بيشتر و بررسي جايگاه درسي خودتان و همچنين برنامه ريزي براي پيشرفت درسي لازم است تا اين اعداد را در آزمون هاي مختلف بدانيد. در جدول زير اين اعداد براي گروه شما مشخص شده است که لازم است حتما نگاهي به آن بياندازيد.

 

 

 

توصيه هاي مربوط به آزمون بعد

بعد از تحليل اين آزمون لازم است تا چند نکته در مورد آزمون آينده که بعد از برگزار مي شود را گوشزد کنيم که دانستن آنها براي موفقيت بيشتر شما در آزمون بعدي مي تواند موثر باشد. خوشا با حال اون کساني که براي آزمون 18 فروردين برنامه ريزي کردند و از تعطيلات نوروز براي اين منظور استفاده کرده اند.

·         آزمون بعدي چهارمين آزمون از پروژه چهارم است که چهارمين آزمون  نيم سال دوم به حساب مي آيد. در آزمون بعد 4 قسمت از  8 قسمت مباحث نيم سال دوم مورد ارزيابي قرار مي گيرد . علاوه بر آن،  نيم سال اول هم در اين آزمون  مورد بررسي قرار مي گيرد. پس  مي توان از اين فرصت، البته با برنامه ريزي درست و دقيق در تعطيلات نوروز  به نحو مطلوب استفاده نمود.

·         در تمامي مقاطع دوره راهنمايي، طبق برنامه راهبردي، درس هاي عمومي فقط شامل درس هاي تاريخ و جغرافي مي باشد.

 

·         در آزمون بعد هم سوالات موازي در دفترچه ها قرار داده شده است. اين سوالات همانند آزمون قبل و آزمون هاي نيم سال اول در دو درس رياضي و علوم آماده شده است. همانطور که مي دانيد  منطق اين سوالات به گونه است که هميشه مبحث آنها همانند آزمون قبلي مي باشد.

منبع :