تحلیل آزمون 5 اسفند -گروه دوم راهنمایی

.

تحلیل آزمون 5 اسفند -گروه دوم  راهنمایی

آزمون امروز

·         دوست راهنمايي من سلام. امتحان امروز دومين امتحان از نيم سال دوم تحصيلي بود که بعد از امتحانات نيم سال دوم برگزار شد. در اين آزمون که دومين آزمون از پرو‍ژه 4 بود، شما  دو هشتم  از مباحث درسي نيم سال دوم شما مورد ارزيابي قرار گرفت.  يکي از مزاياي آزمون هاي نيم سال دوم که قبل از عيد نوروز برگزار مي شود، امکان استفاده از اين آزمون ها براي برنامه ريزي درسي در تعطيلات نوروز است.

·         همانطور که مي دانيم، داريم به تعطيلات نوروز نزديک مي شويم و لازم است که همانطور که براي تعطيلات، مسافرت ها و خريد خودمان را آماده مي کنيم، براي برنامه ريزي درسي در تعطيلات هم برنامه ريزي داشته باشيم. اما چه استفاده هاي از اين آزمون براي برنامه ريزي نوروز داشته باشيم:

·         نتايج بدست آمده از اين آزمون و حتي آزمون بعد مي تواند گزارش درستي از وضعيت درسي شما در نيم سال دوم داشته باشد و مي تواند نقاط ضعف و قوت شما را تا حدود زيادي نشان دهد. يعني نقاط قوت شما شناسايي مي شود و با تکيه بر تجربيات موفق در اين درس ها، مي توان در تعطيلات نسبتا طولاني نوروز براي بهبود نقاط ضعف استفاده نمود. پس به خاطر نزديک شدن به نوروز، از برنامه آزمون ها عقب نمانيد و براي برگزاري هر چه بهتر اين آزمون برنامه ريزي کنيد.

·         در اين آزمون در  درس هاي رياضي و علوم، سوالات موازي که منطق آنها مشابه منطق آزمون قبل بود، در دفترچه آزمون شما در نظر گرفته شده بود. از آنجايي که هر دانش آموز تنها به دسته از اين سوالات پاسخ مي دهند، از مجموعه اين سوالات به دو صورت مي توان استفاده نمود:

·         الف: دانش آموزاني که به سوالات عادي پاسخ مي دهند: اين دانش آموزان مي توانند از سوالات موازي به عنوان مرور نکات آزمون آينده استفاده نمايد تا نقاط ضعف آزمون قبل بيشتر مورد توجه قرار دهند.

·         ب: دانش آموزاني که به سوالات موازي پاسخ مي دهند: اين دانش آموزان مي توانند از اين سوالات به عنوان تمرينات اضافي براي آمادگي بيشتر در آزمون بعدي استفاده نمايند.

·         مثل آزمون هاي قبل، تکميل کتاب خود آموزي  را فراموش نکنيد و با جديت دنبال کنيد.

·         در نهايت لازم مي دانيم که تاکيدي بر پيش ثبت نام آزمون هاي سال آينده و ادوي نوروز داشته باشيم. همان طور که مي دانيد اين ماه ها، زماني است که دانش آموزان کانوني  از يک طرف براي شرکت در آزمون سال آينده پيش ثبت نام مي کنند. از طرف ديگر دانش آموزاني که هنوز مشکلات درسي در نيم سال دوم دارند مي توانند از تعطيلات نوروز براي رفع اين مشکلات استفاده کنند. پس اگر مي خواهيد از آزمون هاي سال آينده کانون استفاده کنيد از همين حالا کارهاي پيش ثبت نام خودتان را زود تر انجام دهيد. البته راجع به اين موضوع در آزمون هاي بعد بيشتر صحبت مي کنيم.

تحليل آزمون

عادي

نام درس

ميانگين درصد پاسخ‌گويي

تعداد دانش‌آموزان اين درس با نمره 100

ميانگين درصد دانش‌آموزان برتر

رياضي (عادي)

52

119

87

رياضي (موازي)

55

79

87

علوم (عادي)

59

86

80

علوم (موازي)

64

44

87

عربي

61

831

100

انگيسي

65

859

100

فارسي

56

57

80

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تيزهوشان

نام درس

ميانگين درصد پاسخ‌گويي

تعداد دانش‌آموزان اين درس با نمره 100

ميانگين درصد دانش‌آموزان برتر

رياضي

58

10

73

علوم (تيزهوشان)

57

3

73

علوم (پيشرفته)

72

28

93

فارسي

60

9

80

عربي

62

128

100

انگليسي

79

292

100

 

عصر جمعه در کنار دفترچه پاسخ و کتاب خودآموزي:

·         دوستان خوبم مثل آزمون‌هاي قبل در جدول زير شماره‌ي سوالاتي که به نظر من مهم بود يا مطلب جالب براي يادگيري داشتند مي‌بينيد. همه مي‌دونيد اگر به آن‌ها پاسخ درست داديد که خيلي باهوش هستيد. اما اگر جواب آن‌ها را نمي‌دانستيد، براي خودتان در کتاب خودآموزي کنار باقي سوالات خوبي که حتما خودتان تشخيص داده بوديد، يادداشت کنيد. چون هم نکته‌ي آموزنده دارند، هم هرکدام اين‌ها ممکن است سوالي به عنوان نگاه به گذشته در آزمون بعدي شما باشند.پس اون‌ها رو خوب مطالعه کنيد.از ما گفتن بود!

·         راستي هيچ کدومتون نگفتيد پيش‌بيني‌هاي من چقدر درست بودو چندتا از اين سوالاتي که گفتم تو آزمون بعديتون به عنوان نگاه به گذشته اومد؟

·         يک راه خوب!از اين آزمون به بعد بيايد باهم مسابقه بديم شما هم سوالاتي که حدس مي‌زنيد رو براي من بفرستيد.يعني ازامشب تا آزمون بعدي به آدرسahmadi_rasekh@yahoo.com حدس‌هاي خودتون رو بفرستيد.راستي جايزه هم مي‌ديم.

عادي:

نام درس

رياضي (عادي)

رياضي (موازي)

علوم (عادي)

علوم (موازي)

فارسي

عربي

انگليسي

شماره سوالات مهم

11و15

24و33

48و57

67و77

84و97

106و109

115و116

 

 تيزهوشان:

نام درس

رياضي

علوم تيزهوشان

علوم پيشرفته

فارسي

عربي

انگليسي

شماره سوالات مهم

19و 22 و28

31 و50

57 و61 و64

76و79

95

106

 

دانش آموزان راهنمايي کانون چند سوال از 10 سوال را پاسخ مي دهند؟

·         دانش آموزان عزيز با توجه به اين‌که دانش آموزان راهنمايي کانون به 4 گروه از نظر تراز تقسيم مي شوند، تعداد سوالاتي که هر گروه از اين دانش آموزان به درس هاي مختلف پاسخ مي دهند،  متفاوت است. به همين دليل براي ارزيابي بيشتر و بررسي جايگاه درسي خودتان و همچنين برنامه ريزي براي پيشرفت درسي لازم است تا اين اعداد را در آزمون هاي مختلف بدانيد. در جدول زير اين اعداد براي گروه شما مشخص شده است که لازم است حتما نگاهي به آن بياندازيد.

عادي:

            تراز

 نام درس 

7000

6000

5500

5000

رياضي

9

6

4

3

علوم

9

6

4

3

فارسي

9

7

5

4

 

تيزهوشان:

               تراز

  نام درس 

7000

6000

5500

5000

رياضي

9

6

4

3

علوم

9

6

4

3

فارسي

9

7

5

4

 

توصيه هاي مربوط به آزمون بعد

بعد از تحليل اين آزمون لازم است تا چند نکته در مورد آزمون هفته آينده را گوشزد کنيم که دانستن آنها براي موفقيت بيشتر شما در آزمون بعدي مي تواند موثر باشد

·         آزمون بعدي سومين آزمون از پروژه چهارم است که سومين آزمون  نيم سال دوم به حساب مي آيد. در آزمون بعد سه هشتم  از مباحث نيم سال دوم مورد ارزيابي قرار مي گيرد که دو هشتم اول مباحث اين آزمون براي مرور بيشتر و يک هشتم  دوم پيشروي صورت مي گيرد.

·         در تمامي مقاطع دوره راهنمايي، طبق برنامه راهبردي، درس هاي عمومي فقط شامل درس هاي اجتماعي و ديني مي باشد.

 

·         در آزمون بعد هم سوالات موازي در دفترچه ها قرار داده شده است. اين سوالات همانند آزمون قبل و آزمون هاي نيم سال اول در دو درس رياضي و علوم آماده شده است. همانطور که مي دانيد  منطق اين سوالات به گونه است که هميشه مبحث آنها همانند آزمون قبلي مي باشد.

 

·         نکته آخر و مهم تر اينکه در آزمون بعد که آخرين آزمون سال و نزديک ترين آزمون به تعطيلات نوروز است، برنامه ريزي درسي دقيق بسيار ضروري به نظر مي آيد. چرا که در اين آزمون، اگه با برنامه ريزي قبلي همراه باشد، نقاط ضعف درسي تان کاملا مشخص مي شود و شما مي توانيد از اطلاعات اين آزمون براي برنامه ريزي درست و دقيق در تعطيلات نوروز استفاده کنيد.

 

 

منبع :