ایران؛یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی

رئیس مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی با بیان اینکه 28 سال از شروع فعالیت در بخش سلول‌های بنیادی در کشور می‌گذرد، گفت: امروز ایران به جایگاه ممت

ایران؛یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی

رئیس مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی با بیان اینکه 28 سال از شروع فعالیت در بخش سلول های بنیادی در کشور می گذرد، گفت: امروز ایران به جایگاه ممتازی در میان کشورهای دنیا در این بخش رسیده است.

پرفسور اردشیر قوام زاده روز چهارشنبه در حاشیه سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه افزود: موضوع سلول های بنیادی از سال 69 در کشور شروع شده و از آن سال تاکنون با روند خوبی که طی شده به جایگاه ممتازی دست یافته ایم.
وی با بیان اینکه موضوع سلول های بنیادی در تهران آغاز به کار کرد، گفت: اکنون 17 مرکز در سطح کشور در این حوزه فعالیت دارد که یکی از این مراکز در استان کرمانشاه فعالیت دارد.
او تقویت مراکز استان ها و تمرکززدایی از مرکز در این راستا را یکی از نیازهای اصلی دانست و افزود: اکنون در سطح مراکز کشور حدود یک هزار مورد پیوند استخوان در طول سال انجام می شود.
وی یادآوری کرد که در توسعه مراکز در کشور باید سنجیده و با برنامه عمل کرد و براساس نیاز هر استان و تعداد بیماران هر منطقه اقدام به راه اندازی مراکز کرد.
به گفته او، هر مرکز باید حداقل 10 تخت برای ارائه خدمات به بیماران داشته باشد و از سوی دیگر نباید این اقدام ها و فعالیت ها به صورت تجارتی در بیاید.
وی تاکید کرد که فعالیت در حوزه سلول های بنیادی باید در مراکز دانشگاهی و زیرنظارت وزارت بهداشت و دانشگاه ها انجام شود تا از آسیب رسیدن به مردم جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه یک مرکز در استان کرمانشاه فعال است و اقدام ها و فعالیت های خوبی در این مرکز انجام می شود خواستار افزایش سطح همکاری و هم افزایی این مرکز با مراکز تحقیقاتی استان شد.
کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی با حضور اساتید دانشگاه های علوم پزشکی 10 استان کشور تا سوم اسفند ادامه دارد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24