کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورد

عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی مرکزی شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) آغاز شد.

کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورد

عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی مرکزی شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) آغاز شد.کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورددر آئین کلنگ زنی این کتابخانه که روز دوشنبه 30 بهمن 96 برگزار شد، جمعی از مسئولان این استان از جمله نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه، مدیرکل کتابخانه های عمومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین واقف و مسئولان بنیاد قلم چی حضور داشتند.

محمدرضا رضایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: پروژه ای که امروز کلنگ آن به زمین خورد سرانه زیربنای کتابخانه در شهرستان فردوس را به 4 برابر افزایش می دهد و این اتفاق بسیار بزرگی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا بابایی ماهانی نژاد امام جمعه فردوس ضمن ابراز خرسندی از این اقدام گفت: ساخت کتابخانه های متعدد در نقاط مختلف کشور توسط بنیاد قلم چی باعث ماندگاری این آثار نیک و خدمات مثمر ثمر خواهد بود.

وی افزود: درصد قابل توجهی از موفقیت دانش آموزان این منطقه و راهیابی آنان به دانشگاه ها مرهون همراهی با بنیاد قلم چی است؛ براین اساس امسال 26 نفر از دانش آموزان شهر فردوس در رشته پزشکی پذیرفته و حدود 60 دانش آموز حائز رتبه زیر هزار شدند.

محمد کریمی فرماندار شهرستان سرایان طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: اندیشه های نو حرکت های جدید می آفریند و اندیشه ها و دانش با کتاب انتشار می یابد.

به گفته وی توسعه و دانایی، رهاورد فرهنگ کتابخوانی است و هر جامعه ای که داناتر باشد، تواناتر است و این دانایی به برکت مطالعه حاصل می شود؛ کتاب ابزار انتقال پیام است و دستاوردهای فرهنگ و تمدن را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کند.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس در مجلس با اشاره به اهمیت اجرای پروژه ساخت این کتابخانه در شهر فردوس گفت: کارهایی ماندگار خواهند بود که موثر بوده و به نفع جامعه باشند و اقدامی مانند ساخت کتابخانه شهر فردوس یکی از همین آثار ماندگار است و امیدواریم حضور افراد اهل مطالعه در این کتابخانه، باعث افزایش نرخ مطالعه در کشور باشد.

کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) با اشاره به ساخت و تجهیز 35 کتابخانه عمومی کشور با همکاری بنیاد قلم چی طی یکسال اخیر گفت: در این مدت زمان تکمیل ساخت 35 کتابخانه عمومی را که جزو سرمایه های ملی محسوب می شود و نیمه تمام بود با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد و 360 میلیون ریال به انجام رساندیم که این کتابخانه ها ظرفیت مناسب مطالعه برای 20 هزار نفر را دارند و در همین مدت تاکنون بیش از 12 هزار نفر عضو آن ها شده اند.

وی افزود: مجموعه نخبگان علمی این شهر مدتی را در کتابخانه ها درس خوانده اند و به موفقیت رسیده اند و امیدوارم مردمان و مسئولان فرهیخته این استان که اینچنین برای علم و دانش اهمیت قائل هستند، کماکان در این مسیر استوار باشند.

شایان ذکر است ساخت کتابخانه عمومی قلم چی در شهر فردوس در زمینی با 1500 متر مربع زیربنا با مشارکت و تامین اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال توسط بنیاد قلم چی انجام می شود؛ همچنین مدت زمان اتمام و بهره برداری از این پروژه حدود دو سال پیش بینی شده است.

در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده می کنید:


کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورد


کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورد


کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خورد


کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی شهرستان فردوس به زمین خوردمنبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24