تحلیل زیست کنکور 96

سؤال‌های شمارشی سخت‌ترین سؤالات زیست هستند که پاسخ‌گویی به این سؤالات وقت‌گیر و دشوار است. 7 سؤال شمارشی در سؤالات امسال وجود داشت که نسبت به پارسال 2 سؤال بیش‌تر شده بود

تحلیل زیست کنکور 96

افزایش تعداد سخت‌ترین سؤالات زیست‌شناسی کنکور

سؤال‌های شمارشی سخت‌ترین سؤالات زیست هستند که پاسخ‌گویی به این سؤالات وقت‌گیر و دشوار است. 7 سؤال شمارشی در سؤالات امسال وجود داشت که نسبت به پارسال 2 سؤال بیش‌تر شده بود.

طرح سؤال از مباحثی که نادیده گرفته می‌شدند

امسال طراحان توجه بیش‌تری به قسمت‌هایی کردند که دانش‌آموزان کم‌تر به آن  قسمت‌ها توجه لازم را داشتند. طراحی 4 سؤال از فصل 3 و 4 پیش‌دانشگاهی نمونه‌ی بارز این موضوع است. در کنکور 96 به مطالبی از کتاب درسی اهمیت داده شده که سال‌های قبل کم‌تر مورد توجه قرار گرفته بود.

استفاده از قیدهای چالش‌برانگیز در طراحی سؤالات

مثل کنکور 95 «هر، همه و به طور معمول» بیش‌ترین تعداد قیدهای امسال را شامل می‌شدند. البته این قیدها پاسخ‌گویی به سؤالات را با دشواری زیادی همراه می‌کنند.

افزایش تعداد مسائل ژنتیک

امسال کسانی که مسائل ژنتیک را نادیده گرفته بودند آسیب بیش‌تری دیدند. تعداد مسائل به 5 سؤال افزایش پیدا کرده است و این موضوع نشان می‌دهد طراحان، سال به سال خارج از چارچوب به طرح سؤالات اقدام می‌کنند.

توجه بیش‌تر به شکل‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی

طرح چندین سؤال از فعالیت‌ها و شکل‌های کتاب درسی اهمیت بالای توجه به تمام مطالب کتاب درسی را نشان می‌دهد.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24