نیم‌سال دوم از نگاه محمد فاضلی، رتبه‌ی 271 تجربی کنکور 95

سال اولی که کنکور دادم رتبه‌ام 12266 شد. تصمیم گرفتم یک سال دیگر برای کنکور بخوانم. از تابستان دوم دبیرستان در آزمون‌های کانون شرکت کردم.

نیم‌سال دوم از نگاه محمد فاضلی، رتبه‌ی 271 تجربی کنکور 95

سال اولی که کنکور دادم رتبه‌ام 12266 شد. تصمیم گرفتم یک سال دیگر برای کنکور بخوانم. از تابستان دوم دبیرستان در آزمون‌های کانون شرکت کردم. هرازگاهی برای آزمون‌ها می‌خواندم ولی جدی نبودم. سال سوم دبیرستان هم زیاد نمی‌خواندم که نتیجه‌اش را در امتحانات نهایی دیدم.

در تابستان سال چهارم خیلی سعی ‌کردم جدی درس بخوانم ولی راضی نبودم. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتم که باعث شد سال اول قبول نشوم این بود که از تابستان سال چهارم ضعیف شروع کردم.

در طول سال چهارم هم خیلی سعی می‌کردم درس بخوانم ولی حجم درس‌ها زیاد و رقابت سخت شده بود و نیز کارهای اشتباه زیادی داشتم که باعث شد سال اول نتیجه نگیرم. اشتباهاتم مرا از کنکور دور می‌کرد. سال اول آن‌ قدر ضعیف بودم که میانگین تراز آزمون‌هایم 5800 بود.

بعد از کنکور و آمدن نتایج تصمیم گرفتم دوباره در کنکور شرکت کنم. متأسفانه تابستان سال دوم را هم از دست دادم و خیلی افسوس می‌خوردم.

نکته‌ی بد این سال هم این بود که باز هم دیر شروع کردم. شروع خواندنم از اواسط دی بود و از اوایل بهمن آزمون‌های کانون را شروع کردم. شرایط من طوری بود که مجبور بودم درس بخوانم. اگر برای سال دوم هم قبول نمی‌شدم مجبور بودم به خدمت سربازی بروم. از طرف خانواده هم تحت فشار بودم اگر قبول نمی‌شدم. آخرین فرصت من بود. عامل مهم‌تر از این اجبار البته علاقه‌ام به درس خواندن و رشته‌‌‌ای بود که می‌خواستم. تا پایان نیم‌سال اول شرایط و نتایجم در آزمون‌ها بد نبود. با شروع نیم‌سال دوم نتایجم بهتر شد و از تراز 6500 به بالای 7200 و حتی تا 7600 هم رسیدم.

مهم‌ترین دوران یک کنکوری، دوران جمع‌بندی است. من در این دوران سیر صعودی داشتم و ترازم از 6800 در آزمون اول به 7400 در آزمون آخر رسید.

توصیه‌ام به کنکوری‌های عزیز این است که همیشه به گونه‌ای درس بخوانند که بعد از کنکور حسرت نخورند.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24