دوران طلایی عید نوروز در راه است

دانش‌آموزانی که تا به حال، به هر دلیل از برنامه‌های خود عقب افتاده‌اند، تنها دورانی که می‌توانند آن را جبران کنند، «دوران تعطیلات نوروز» است.

دوران طلایی عید نوروز در راه است

باید تعطیلات نوروز را نقطه‌ی عطف بزرگی در موفقیت داوطلبان کنکور دانست؛ چون هر چه به کنکور سراسری نزدیک‌تر می‌شویم، حساسیت حافظه نسبت به نگهداری ‌مطالب افزایش می‌یابد و احتمال فراموشی مطلب کم می‌شود؛ درنتیجه یک ساعت مطالعه در فروردین یا اواخر اسفندماه، از یک ساعت مطالعه در مهر و آبان، مفیدتر است.

دانش‌آموزانی که تا به حال، به هر دلیل از برنامه‌های خود عقب افتاده‌اند، تنها دورانی که می‌توانند آن را جبران کنند، «دوران تعطیلات نوروز» است. کسانی هم که تا به حال طبق برنامه و با فعالیت منظم، مسیر را ادامه داده‌اند، در این دوران، فرصت مناسبی دارند که فاصله‌شان را از دیگران بیش‌تر کنند؛ به همین دلیل، این دوران مهم را «دوران طلایی» می‌گویند. دوران طلایی دورانی است که یک بار برای‌تان پیش می‌آید.

رعایت نکات زیر در ایام نوروز توصیه می‌شود:

1. سعی کنید برنامه‌ی «مطالعه در تعطیلات» را از تاریخ 25 اسفندماه شروع کنید تا روزهای ابتدایی نوروز را صرف عادت کردن به اجرای برنامه نکنید.

2. با توجه به کارنامه‌ی آزمون‌های کانون، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و سعی کنید در دوران طلایی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که با مطالعه‌ی مستمر و جدی، نقطه‌ضعف‌های درسی‌تان برطرف شود.

3. برای این‌که از مطالعه‌ی مستمر و چندین‌ماهه‌ی خود خسته نشوید و هم‌چنین برای تجدید قوا و انرژی برای ادامه‌ی راه، یک دوره استراحت در تعطیلات نوروز، که بین 3 تا 5 روز خواهد بود لازم است.

4. سعی کنید هیچ برنامه‌ی تلویزیونی را نبینید تا وسوسه نشوید که ادامه‌ی آن را تا آخر تعطیلات پیگیری کنید.

5. از آن‌جا که در ایام تعطیلات، زمان مطالعه زیاد است توصیه می‌کنم برای جلوگیری از خستگی ذهن و برای استفاده از نیم‌کره‌های چپ و راست مغز بیش از یک درس را در طی روز مطالعه کنید و سعی کنید درس‌های حفظی و تحلیلی و تفهیمی را یکی در میان (به طور متناوب) قرار دهید تا از ظرفیت مغز استفاده‌ی بیش‌تری ببرید.

6. با توجه به بلندتر شدن روزها، صبح زود از خواب بیدار شوید و مطالعه را شروع کنید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24