مدل سه‌مرحله‌ای برای پیشرفت و رشد تراز در آزمون

ابتدا برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون را با توجه به وضعیت علمی خود شخصی‌سازی کنید. به اهمیت مباحث هر درس و بودجه‌بندی سؤالات آن در کنکور سراسری توجه کنید.

مدل سه‌مرحله‌ای برای پیشرفت و رشد تراز در آزمون

ابتدا برنامه‌ی راهبردی آزمون‌های کانون را با توجه به وضعیت علمی خود شخصی‌سازی کنید. به اهمیت مباحث هر درس و بودجه‌بندی سؤالات آن در کنکور سراسری توجه کنید. برای هر آزمون چند درس را به صورت کامل مطالعه کنید و برای افزایش تراز در این درس‌ها هدف‌گذاری داشته باشید. در تمام آزمون‌ها حتی اگر برای یک درس آمادگی دارید حضور داشته باشید و آزمون را به مرحله‌ای از یادگیری تبدیل کنید. دقت کنید هدف اصلی از آزمون برنامه‌ای تشخیص وضعیت مطالعاتی شما در مباحث درسی و تبدیل یادگیری‌های ناقص به یادگیری کامل است.

برای موفقیت در آزمون می‌توانید به مطالعه‌ی خود در دو هفته نظم دهید و از الگوی سه‌مرحله‌ای زیر کمک بگیرید.

مرحله‌ی اول) پیش از آزمون

بعد از آزمون از عصر جمعه برای تحلیل وضعیت خود و برنامه‌ریزی برای آزمون بعد اقدام کنید. از خودتان دو سؤال بپرسید:

- آیا به اندازه‌ی تلاشتان در هر درس نتیجه گرفته‌اید؟

- برای آزمون بعد در هر درس تصمیم دارید به چند سؤال پاسخ درست دهید؟

برای پاسخ به این دو سؤال میزان ساعت مطالعه‌ی خود در هر درس در بازه‌ی زمانی دو هفته را با چند از ده آن در آزمون مقایسه کنید و دلیل عدم پیشرفت را حتی با وجود ساعت مطالعه‌‌ی زیاد بررسی کنید. با هدف‌گذاری مسیر مطالعه‌ی خود را برای دو هفته‌ی بعد مشخص کنید. در هفته‌ی اول به ادراک و تثبیت مطالب درسی بپردازید و در هفته‌ی دوم به تسلط و مرور مباحث درسی توجه کنید. در هفته‌ی دوم می‌توانید تعداد تست‌های خود را افزایش داده و آزمون غیر حضوری را با در نظر گرفتن زمان حل کنید.

مرحله‌ی دوم) در جلسه‌ی آزمون

به مدیریت زمان و ترتیب جواب دادن سؤالات توجه کنید. تکنیک‌هایی مانند ضربدر و منها و زمان‌های نقصانی و استراتژی بازگشت را به کار بگیرید. سعی کنید بی‌دقتی‌های خود را در خواندن صورت سؤالات یا وارد کردن پاسخ‌ها در پاسخ‌برگ آزمون کاهش دهید. به هدف‌گذاری چند از ده و تکمیل برگه‌ی خودنگاری آغازین و پایانی متعهد باشید.

مرحله‌ی سوم) بعد از آزمون

تحلیل سؤال‌های آزمون مهم‌ترین اقدام در این مرحله است. به نتایج خوب خود مغرور نشوید و از نتایج ضعیف نیز دلسرد و ناامید نباشید. اکثر دانش‌آموزان برتر و بابرنامه همه‌ی سؤالات آزمون را بررسی می‌کنند؛ اما همه‌ی دانش‌آموزان با هر سطح علمی می‌توانند از طریق ابزار کارنامه‌ی اشتباهات در صفحه‌‌ی شخصی خود حداقل به یادگیری اشتباهاتشان بپردازند. یادگیری از اشتباهات باعث یادگیری مفهومی مباحث درسی می‌شود و مطالعه‌ی ناقص شما را تکمیل می‌کند. دقت داشته باشید که ممکن است همین سؤالات و نکات آن‌ها در کنکور سراسری مطرح شوند؛ بنابراین تحلیل آزمون را جدی بگیرید.

با تداوم تلاش و تکرار این مدل سه‌مرحله‌ای می‌توانید تراز خود را افزایش دهید و نتیجه‌ی دلخواهتان را کسب کنید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24