لوح ثبت جهانی فرش دستباف کاشان رونمایی شد

رییس پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان از رونمایی لوح ثبت جهانی فرش دستباف کاشان همزمان با برگزاری دوازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور در این دانشگاه خبر داد.

لوح ثبت جهانی فرش دستباف کاشان رونمایی شد

به گزارش ایسنا، احمد اکبری گفت: این المپیاد هر ساله در دو سطح دانشجویی و دانش آموزی در گرایش‌های طراحی، بافت، مرمت و رنگرزی برگزار می‌شود که در المپیاد امسال نزدیک به 250 دانشجو و دانش آموز از سراسر کشور و ۳۰ نفر داور و تیم اجرایی حضور دارند.

وی ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارتهای علمی دانش آموزان و دانشجویان فرش، ارزیابی توان علمی در دو سطح دانش آموزی و دانشجوئی، شناسایی دانش آموزان و دانشجویان مستعد و نمونه در سطح استان‌ها و کشور را از جمله اهداف برگزاری این المپیاد بیان کرد و افزود: سعی بر این است که با برگزاری این المپیاد انگیزه رقابت و سنجش سطح دانش و مهارت هنرمندان عرصه هنر ـ صنعت فرش در دو سطح دانش آموزی ـ دانشجوئی ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: بدین منظور با استفاده از نظرات متخصصین و صاحب نظران و تلفیق تجارب حاصل از سایر مسابقات که توسط دستگاههای مختلف برگزار شده، شیوه‌ای مناسب و کارآمد که بتواند به درستی میزان توانمندی آنان را نشان دهد طراحی شده است.

دوازدهمین المپیاد فرش دستباف کشوربا همکاری گروه فرش دانشگاه کاشان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و مرکز ملی فرش ایران از هشتم تا دهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب