سومین دوره مسابقات ملی برنامه نویسی دانشگاه آزاد برگزار شد

رییس دبیرخانه دائمی مسابقات برنامه نویسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام با اشاره به برگزاری سومین دور کشوری این مسابقات گفت: برگزیدگان برای راهیابی به رقابت‌های بی

سومین دوره مسابقات ملی برنامه نویسی دانشگاه آزاد برگزار شد

رییس دبیرخانه دائمی مسابقات برنامه نویسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام با اشاره به برگزاری سومین دور کشوری این مسابقات گفت: برگزیدگان برای راهیابی به رقابت های بین المللی ACM باید در یک دور دیگر مسابقات هم شرکت کنند.

دکتر سارا نجف زاده عضو هیات علمی گروه کامپیوتر و مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: این
این دوره از مسابقات توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام در سطح دانشجویی و دانش آموزی برگزار شد و در طی آن، 30 تیم دانشجویی از 15 دانشگاه کشور و 30 تیم دانش آموزی از 18 مدرسه از مدارس علامه حلی و فرزانگان در تهران شرکت کردند.
نجف زاده گفت: این تیم ها در قالب تیم های سه نفره هستند؛ 8 سوال برنامه ریزی برای آنها طراحی شده بود که به چهار زبان برنامه نویسی، کدنویسی آنها را انجام دادند.
رییس دبیرخانه دائمی مسابقات برنامه نویسی گفت: تیم هایی که بتوانند برنامه بیشتری بنویسند و برنامه های آنها بر اساس نظر داوران با کیفیت بهتری نوشته شده باشند، جایزه دریافت می کنند.
به گفته نجف زاده، برگزیدگان این دور از مسابقات سه تیم دانشجویی و سه تیم دانش آموزی خواهند بود که برای راه یافتن به مسابقات بین المللی باید در دور بعدی مسابقات که توسط دانشگاه شریف برگزار می شود، شرکت کنند.
وی هدف از برگزاری مسابقات ملی برنامه نویسی را گسترش فعالیت های گروهی، علمی و تقویت روحیه رقابت در دانش آموزان و دانشجویان عنوان کرد و گفت: هم اکنون شرکت های مختلف دولتی و خصوصی در این مسابقات شرکت دارند که هم حامی معنوی و مالی این مسابقات هستند و هم رزومه دانش آموزان و دانشجویان را برای جذب جمع آوری می کنند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24