اندر احوالات نظریه‌ی نسبیت و فیزیک جدید! (2)

در مقاله‌ی قبلی که با همین عنوان منتشر شد در مورد دیدن گذشته حرف هایی زدیم و البته راه کاری هم ارائه دادیم که هرچند فعلا غیر ممکن است ولی شدنی است.

اندر احوالات نظریه‌ی نسبیت و فیزیک جدید! (2)

سلام

در مقاله ی قبلی که با همین عنوان منتشر شد در مورد دیدن گذشته حرف هایی زدیم و البته راه کاری هم ارائه دادیم که هرچند فعلا غیر ممکن است ولی شدنی است.

در این مقاله میخواهیم در موردخمیدگی فضا زمان طبق نظریه ی انیشتین صحبت کنیم.

انیشتین نابغه ی قرن بیستم از اصطلاح خمیدگی فضا زمان سخن به میان آورد که می خواهیم در حد ابتدائی آن را توضیح دهیم.

انیشتین معتقد بود که فضای پیرامون ما چیزی شبیه یک تشک یا پارچه است که اجسام به واسطه ی جرم خودشان و بسته به اندازه ی آن ،این محیز را دچار تغییر می کنند.

مثلا شما میتوانید نظریه ی انیشتین را در خانه پیاده کنید.
از کسی کمک بخواهید و یک پارچه یا پتو را به صورت کاملا صاف و افقیی بگیرید.حال یک عدد سیب را بر روی پارچه یا پتویی که به صورت افقی قرار گرفته است بیندازید. چه میبینید؟آیا پارچه دچار تغییر شکل می شود؟

پاسخ:

زمانی که سیب را بر روی پارچه می اندازید پارچه کمی دچار انحنا می شود حال اگر جسم سبکتری مانند تیله را بر روی پارچه قرار دهید و اگر این کار را بکنید میبینید که تیله آنقدر به دور سیب می چرخد که در نهایت به سیب برخورد میکند .این همان پدیده ای است که شما در چرخش سیارات به دور خورشید مشاهده میکنید.

در واقع هر جسمی به واسطه ی جرم خودش کمی فضا زمان را خم میکند و این یعنی ایجاد جاذبه و هرچه جرم بیشتر باشد جاذبه هم بیشتر است . به همین دلیل است که جاذبه ی خورشید بر جاذبه ی زمین غلبه داشته و باعث میشود که زمین به دور خورشید بچرخد و این یعنی شاهدی بر ادعای نابغه!!!


خوانندگان محترم ،مطالعه ی فیزیک مارا خیلی خیلی به هیجان می آورد باعث میشود بیشتر به قدرت الهی پی ببریم،پس یکی از راه های درک بزگی خداوند،مطالعه ی علوم مختلف است.
اندر احوالات نظریه‌ی نسبیت و فیزیک جدید! (2)
خمیدگی ناشی از چند جسم نسبتا سنگین!!
اندر احوالات نظریه‌ی نسبیت و فیزیک جدید! (2)
جذب سبک توسط سنگین!!
مثالی از موضوع عکس بالا/ماه و زمین!!منتظر مقالات جذاب و متنوع بعدی ما باشید...مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24