ثبت تصویر پلنگ در منطقه شکار ممنوع دشتستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: چند روز پس از ثبت حضور پلنگ در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه دشتستان، تصویر پلنگی دیگر در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم این شهرستا

ثبت تصویر پلنگ در منطقه شکار ممنوع دشتستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: چند روز پس از ثبت حضور پلنگ در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه دشتستان، تصویر پلنگی دیگر در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم این شهرستان ثبت شد.


حسین دلشب  افزود: چند شب پیش یکی از شهروندان شهر کلمه مرکز بخش بوشکان (از مراکز جمعیتی حاشیه منطقه شکار ممنوع) هنگام عبور از جاده حاشیه منطقه موفق به مشاهده و فیلمبرداری از یک قلاده پلنگ ایرانی شد که در نوع خود بی نظیر است.
وی بیان کرد: با تلاش شبانه روزی مجموعه محیط زیست شهرستان دشتستان و مشارکت مردم در امر حفاظت از گونه های زیستی، امنیت زیستگاه و رشد شاخص های طبیعی بطور قابل توجهی ارتقا یافته است.
دلشب یادآور شد: در هفته گذشته نیز با تلاش کارکنان پاسگاه محیط بانی شهیدمحمدی بخش بوشکان تصاویری از پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه شهرستان دشتستان این استان به ثبت رسید.
منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم ـ تنگ باهوش به مساحت 45 هزار و 315هکتار در محدوده شهرستان دشتستان استان بوشهر قرار دارد.
در سال 1389 توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی شد.
منطقه شکارممنوع کوه سیاه به وسعت 47 هزار هکتار در شهرستان های دشتستان و دشتی استان بوشهر واقع است.
در سال های اخیر تصاویری از گونه های پلنگ ایرانی در دشتستان استان بوشهر ثبت و بخش های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان به عنوان پایلوت طرح حفاظت مشارکتی پلنگ ایرانی شناسایی شده است که یکی از اقدامات حمایتی، پرداخت غرامت به دامدارانی است که در صورت حمله پلنگ به دام های آنها، آسیبی به پلنگ نرسانند.
دشتستان وسیع ترین شهرستان استان بوشهر با مرکزیت شهر برازجان و از مناطق مهم زیست محیطی است.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
خازن (قسمت دوم) از فیزیک 2 يازدهم تجربي
يازدهم تجربي     دبیر : حسین ناصحی