مصاحبه با نهال مختاری رتبه 1 آزمون 6 بهمن از اراک

در این مصاحبه کوتاه ، سوالاتی درباره نحوه پیشبرد برنامه درسی نهال مختاری سوال پرسیده شده است

مصاحبه با نهال مختاری رتبه 1 آزمون 6 بهمن از اراک

گفت و گو با نهال مختاری ، رتبه 1 آزمون 6 بهمن از اراک.

1. به طور خلاصه خودت ا معرفی کن لطفا :

من نهال مختاری هستم. امسال وارد کانون قلمچی شدم و اولین تراز من 7100 بود . چون برادر من در کانون عضو بود و توانست پزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول بشود به من پیشنهاد داد تا از دبستان وارد کانون بشوم و من هم الان خیلی احساس رضایت می کنم. من پدرم حسابدار و مادرم معلم هستند.

2. برنامه مطالعه ایت به چه صورت می باشد ؟

من بعد از اینکه از مدرسه می آیم و استراحت می کنم ، درس هایی که همان روز معلمم درس داد را مرور می کنم و بعد از آن درس های فردا را می خوانم. در اجرا کردن برنامه من ، دفتر برنامه ریزی خیلی تاثیر مثبت دارد چون باعث می شود تا من دقیقا طبق برنامه ام پیش بروم و ساعات مطالعه ام را یادداشت بکنم ، که این کار باعث ایجاد شدن یک رقابت در درون من خواهد شد که بتوانم با خودم رقابت داشته باشم تا ساعت مطالعه ام را بالا ببرم.

3. توی کلاس درسیتون با همکلاسی هایتان رقابت درسی دارید ؟

بله . رقابت در کلاس ما وجود داردو من سعی می کنم تا آزمون های کانون را به دوستانم معرفی بکنم تا آن ها هم با استفاده از این آزمون ها پیشرفت بکنند.  من و چهار تا از دوستان نزدیکم در آزمون ها شرکت می کنیم و با هم رقابت خیلی دوستانه ای داریم و به پیشرفت همدیگر کمک می کنیم.

4. از کدام یک از کتاب های کانون استفاده می کنی ؟ نظرت درباره کتاب نوروز چیست ؟

من از کتاب های سه سطحی علوم و ریاضی و کتاب های اشتباهات متداول و همچنین دفتر برنامه ریزی استفاده می کنم. من سال های قبل با کتاب های کانون زیاد آشنا نبودم و اطلاع دقیقی از آن ها نداشتم ، امسال که شناخت پیدا کردم حتما کتاب نوروز را تهیه و استفاده می کنم.

5. اگر بخوای آزمون های کانون را به دیگران معرفی بکنی ، چه ویژگی هایی را بیان می کنی ؟

به آن ها می گویم که اگر یک رقابت درسی بسیار بالا ، برنامه کاملا منظم ، آزمون های استاندارد و منابع بسیار مفید می خواهید ، در آزمون های کانون شرکت بکنید. من خودم با کمک برنامه راهبردی و منابع کانون توانستم به تراز بالا دست پیدا بکنم.

6. کدام یک از درس هایت را بیشتر از بقیه درسها در آزمون ها می توانی پاسخ بدهی ؟

من به این دلیل که در مدرسه توجه زیادی به درس ریاضی می کنند ، می توانم که درس ریاضی را بیشتر از سایر درس هایم مطالعه بکنم و تست حل بکنم و معمولا بیشترین درصد را در این درس دارم. مثلا در آزمون قبل توانستم درس ریاضی را 100 درصد درست پاسخ بدهم.

7. چه هدفی در درس خواندن داری ؟

من می خواهم پزشک بشوم  تا بتوانم از نظر مالی و برای درمان ، به سایر انسان ها و مردم کشورم کمک بکنم.

8. در اوقات بیکاری و زمانی که نمیخواهی درس بخوانی چه کاری انجام می دهی ؟

من در زمان فراغت سعی می کنم درس های روز های آینده ام را پیش خوانی بکنم و یا اینکه کتاب های غیر درسی مطالعه بکنم. یکی از کتاب های غیر درسی که به آن علاقه مند هستم ، قصه های شیرین مادر بزرگ است .

9. برای انجام کارهای منزل به مادر کمک می کنی ؟

بله ، من برای جمع کردن و چیدن میز غذا به مادرم کمک می کنم.

در آخر می خواهم از پدر مادرم که خیلی به من کمک می کنند و همچنین از مدیرگروهم خانم صحرایی و از پشتیبانم خانم هانی  به خاطر زحمت هایی که برای من می کشند ، تشکر بکنم.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24