دین و زندگی و فارغ‌التحصیلان

همان طور که می‌دانید خواندن پیام آیات بسیار سفارش شده است؛ زیرا بیش از 70 درصد سؤال‌ها از آیات است. متن کتاب درسی نیز اهمیت دارد و تسلط بر آن کاملاً لازم و ضروری است.

دین و زندگی و فارغ‌التحصیلان

همان طور که می‌دانید خواندن پیام آیات بسیار سفارش شده است؛ زیرا بیش از ۷۰ درصد سؤال‌ها از آیات است. متن کتاب درسی نیز اهمیت دارد و تسلط بر آن کاملاً لازم و ضروری است.

دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی که به مدرسه می‌روند، چون در مدرسه آزمون تشریحی می‌دهند، متن کتاب را به‌خوبی به خاطر می‌سپارند و حفظ می‌کنند؛ ولی فارغ‌التحصیل که از محیط مدرسه دور شده‌اند و امتحان تشریحی ندارند و فقط برای آزمون تستی می‌خوانند، ممکن است چند بار متن درس را بخوانند. این نوع خواندن باعث به‌خاطرسپاری کامل متن درس نمی‌شود. پیشنهاد من این است که متن درس دین و زندگی را طوری بخوانند که گویی قرار است در روزهای بعد یا هفته‌های بعد امتحان تشریحی بدهند و تمام مطالب را به خاطر بسپارند و با بستن کتاب بتوانند درس را به طور دقیق و کامل برای خود بازگو کنند. این روش با توجه به نحوه‌ی سؤالاتی که از متن درس دین و زندگی مطرح می‌شود، بسیار مفید است و حاصل تجربه‌ی شخصی خودم و  تغییر روش و بهبود نمره در این درس است. این روش برای پایه‌های دوم و سوم و دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی هم مفید است.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24