موضوعات مهمی که باید در مورد یادداشت‌برداری بدانیم

اشتباهی که برخی دانش‌آموزان در مورد یادداشت‌برداری انجام می‌دهند این است که یادداشت‌برداری را با رونویسی یا کپی‌برداری اشتباه می‌گیرند.

موضوعات مهمی که باید در مورد یادداشت‌برداری بدانیم

اشتباه نگیرید

اشتباهی که برخی دانش‌آموزان در مورد یادداشت‌برداری انجام می‌دهند این است که یادداشت‌برداری را با رونویسی یا کپی‌برداری اشتباه می‌گیرند.

طراح خوبی باشید

در حین یادداشت‌برداری طراحی و نوع نوشتار و نحوه‌ی چیدمان مطالب به نویسنده بستگی دارد و بهتر است متن را به گونه‌ای دلخواه و متنوع طراحی کنید.

دسته‌بندی کنید

مطالب را بر اساس منبع و فرمول و تاریخ و لغات و... دسته‌بندی کنید. دسته‌بندی و طبقه‌بندی مطالب علاوه بر این‌که به تفهیم مطلب کمک می‌کند باعث درک آسان‌تر مطلب می‌شود.

جایگزین مناسب

یادداشت‌برداری باید به نحوی باشد که بتواند جایگزین مناسبی برای منبع اصلی باشد؛ به طوری که حتی در نبودِ منبع اصلی با تکیه بر آموخته‌های خود و مرور یادداشت‌برداری‌ها بتوانید مطلب را مرور کنید.

ویراستار خوبی باشید

کار یادداشت‌برداری با یک بار یادداشت کردن تمام نمی‌شود، بلکه شروع کار بعد از یادداشت‌برداری است. هر مطلبی را که یادداشت‌ می‌کنید باید حداقل یک بار در فاصله‌ی زمانی چند روز بعد ویرایش کنید و نکات جدیدی به آن اضافه کنید یا نوشته‌های قبلی را تغییر دهید.

خلاق باشید

در یادداشت‌برداری خلاقانه عمل کنید و از خلاقیت‌های ذهنی که باعث آسان‌تر شدن درک مطلب می‌شود استفاده کنید. این خلاقیت می‌تواند سرودن یک بیت شعر، ساخت کلمه، نقاشی یا کاریکاتور باشد.

زبان خودتان حلال مشکلات است

بهترین متن برای یادداشت‌برداری متنی است که به زبان خود و با کلمات قابل فهم و خودمانی بنویسید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب