گفتگو با محیا نوری امین دانش آموز نمونه‌ی کلاس هفتمی از تبریز

محیا نوری امین، دانش‌آموز کلاس هفتم مدرسه فرزانگان شهر تبریز است. او از کلاس سوم دبستان وارد کانون شده و هم‌چنان عضو کانون است. پدرش کارمند و مادرش خانه‌دار است.

گفتگو با محیا نوری امین دانش آموز نمونه‌ی کلاس هفتمی از تبریز

محیا نوری امین، دانش‌آموز کلاسهفتممدرسه فرزانگان شهرتبریز است. او از کلاس سوم دبستان وارد کانون شده و هم‌چنان عضو کانون است. پدرش کارمند و مادرش خانه‌دار است. و دو خواهر 4 و 2 ساله دارد.

چگونه با کانون آشنا شدی؟

مادر من خودش دانش‌آموز کانونی بوده است و یک سال در آزمون‌‌ها شرکت کرده است. به همین دلیل پیشنهاد کردند که در آزمون‌ها شرکت کنم.

پدر و مادر چگونه به شما کمک می‌کنند؟

پدر من همه‌ی امکانات را برای من فراهم می‌کنند. مادرم هم زمانی که کلاس سوم و چهارم بودم خیلی برای من زمان می‌گذاشتند اما از وقتی خواهر کوچک‌ترم به دنیا آمد کم‌تر می‌تواند کمک کند. به همین دلیل بیش‌تر سعی می‌کنم کتاب‌های کانون را با کمک معلم‌ها ادامه بدهم.

معلّم مدرسه چگونه به شما کمک می‌کرد؟

من در یک مدرسه‌ی دولتی درس می‌خواندم و سطح درسی اکثر بچه‌ها پایین بود. اما معلم‌ام کتاب‌های آموزشی‌اش را به من می‌داد تا با آن‌ها تمرین کنم. به من پیشنهاد کردند که هفته‌ی آخر که آزمون تیزهوشان بیش‌تر درس بخوانم. گاهی اوقات که می‌خواستند مطالب ساده‌تر را برای سایر همکلاسی‌ها بگویند به من تمرینات دشوار می‌دادند و اجازه می‌دادند بیرون از کلاس آن‌ها را حل کنم و برایشان بیاورم.

کدام کتاب کانون در سال ششم به شما کمک کرد؟

ریاضی ویژه المپیاد و کتاب‌های کار

آزمون‌های کانون چقدر روی موفقیت شما تأثیرگذار بود؟

سؤالات تیزهوشان کانون از لحاظ سبک سؤالات و سختی سؤال خیلی به آزمون تیزهوشان نزدیک بود. البته من بعد از هر آزمون تک‌تک سؤالات را بررسی می‌کردم تا اشکالاتم را متوجه شوم. مطمئنم اگر آزمون‌های کانون نبود من تیزهوشان قبول نمی‌شدم.

کلاس ششم، برنامه‌ی روزانه‌ات چگونه بود؟

اکثر مواقع تکالیفم را در مدرسه می‌نوشتم و در خانه فقط تست می‌زدم. ساعت مطالعه‌ی هفتگی من حدود 70 ساعت بود و 3 روز در هفته ساعت 7 صبح از خواب بیدار می‌شدم تعدادی تست ریاضی، علوم می‌زدم و بعد می‌رفتم مدرسه.

از سایت کانون هم استفاده می‌کردی؟

پدرم برای من فیلم‌های آموزشی سایت را دانلود کرده بود و من آن‌ها را نگاه می‌کردم.

با دوستانت چقدر رقابت داشتی؟

من و یکی از دوستانم با هم درس می‌خواندیم و هر دو هم تیزهوشان قبول شدیم در مدرسه گروه‌بندی داشتیم، من سؤال از کتاب‌های مختلف در می‌آوردم و به صورت گروهی در مدرسه با هم حل می‌کردیم.

هدفت برای آینده چیست؟

می‌خواهم تا زمان کنکور کانونی بمانم و از الان نمونه سؤال‌هایم را برای خواهرم نگه می‌دارم تا او هم در آزمون‌ها شرکت کند و با استفاده از نمونه سؤال‌های من پیشرفت کند.
محیا خانم در کنار پدرشونمحیا خانم در مهد قرآنعید !!!!!

محیا خانم وقتی کوچولو بود،کنار هفت سین
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24