رونمایی از دو طرح فناورانه محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

دو طرح فناورانه محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به نام‌های زخم پوش پلیمری جدید و رگ مصنوعی رونمایی و معرفی شد.

رونمایی از دو طرح فناورانه محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

دو طرح فناورانه محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به نام های زخم پوش پلیمری جدید و رگ مصنوعی رونمایی و معرفی شد.

در حاشیه نشست خبری رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی از این طرح ها با حضور محققان ارشد آنها رونمایی شد.
طرح زخم پوش جدید پلیمری که در مرحله آزمون های بالینی قرار دارد توسط دکتر حمید یگانه عضو هیات علمی این پژوهشگاه و شماری از دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد به سرانجام رسیده است.
این زخم پوش می تواند طیف گسترده ای از زخم های پوست را درمان کند و نتیجه آن روی موش های آزمایشگاهی مفید بوده است.
به گفته دکتر یگانه برای تولید انبوه آن نیاز به آزمون های بالینی، امکانات بیمارستانی و پزشکی و در انتها سرمایه گذاری است.
در این نشست همچنین طرح رگ مصنوعی به عنوان دستاورد یکی دیگر از محققان پژوهشگاه معرفی شد.
پروین شکراللهی از گروه پلیمرهای زیست سازگار و مجری این طرح در مورد آن توضیح داد و دلیل انجام آن را آمار مرگ و میر سالانه 30 درصدی ناشی از مشکلات قلب و عروق در جهان دانست.
این طرح نیز در مرحله آزمون‌بالینی قرار دارد و به گفته شکراللهی رایزنی ها با یک مرکز پزشکی برای انجام این آزمون ها انجام شده تا در نتیجه آن بررسی ها کامل شود.
در این نشست همچنین رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی‌‌ ایران به چالش های ارتباط مراکز تحقیقاتی با صنعت پرداخت و از اقدامات پژوهشگاه مزبور برای بین المللی شدن خبر داد.
این پژوهشگاه چهار پژوهشکده (علوم پلیمر، فرایند پلیمرها، پتروشیمی و مهندسی)، سه معاونت (پژوهشی، فناوری، توسعه مدیریت و منابع)، 14 گروه پژوهشی و دو قطب علمی را در خود جا داده است.
همچنین کانون کاتالیست‌های پلیمری ایران در این پژوهشگاه مستقر است. پژوهشگاه در راستای انتشار آخرین دستاوردهای پژوهشی در زمینه­ های مختلف علوم و تکنولوژی پلیمر، مجله علوم و تکنولوژی پلیمر (علمی-پژوهشی) و بسپارش (ترویجی) را به زبان فارسی و مجلات Iranian Polymer Journal (ISI) و Polyolefin Journal را به زبان انگلیسی منتشر می کند.
این پژوهشگاه در کنار فعالیت‌های اصلی پژوهشی با برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه ‌مدت و بلند مدت کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی پلیمر، نقش موثری در تربیت نیروی انسانی متخصص و پژوهشگر داشته است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24