گیت‌های تردد ایرانی رونمایی شد

پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی موفق به ساخت گذرگاه‌های تردد (گیت ها) شدند که نمونه‌های 'رابو و رابین' امروز -دوشنبه- در مراسمی رونمایی شد.

گیت‌های تردد ایرانی رونمایی شد

پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی موفق به ساخت گذرگاه های تردد (گیت ها) شدند که نمونه های 'رابو و رابین' امروز -دوشنبه- در مراسمی رونمایی شد.


مدیر پروژه گذرگاه های تردد ایرانی روز دوشنبه در حاشیه این مراسم که در سالن همایش جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شدگفت: این دستگاه در 14 مدل ساخته شده که 'رابو و رابین' از جمله نمونه های آنها است.
مانی ملک افزود: صرفه جویی در مصرف انرژی، تردد آسان، اتصال به سیستم های کنترل تردد استاندارد و امکان تعبیه جهت نمای نورانی الکترونیکی از جمله ویژگی های این دستگاه ایرانی است.
وی، هشدار نسبت به وقوع زلزله را از جمله ویژگی های گذرگاه تردد نوع رابو اعلام کرد و گفت: در صورت وقوع زلزله این گیت ها باز می شوند و با استفاده از علایم نور و صدا هشدارهای لازم را به افراد حاضر در مکان می دهد.
مشاور ارشد رئیس جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی نیز به ایرنا گفت: تاکنون 14 نوع از این دستگاه ساخته شده که مدل رابو نوع پیشرفته تر این دستگاه است.
ابوالفضل تابش با اشاره به این که این طرح سال 86 آغاز شد، گفت: تاکنون تعدادی از این دستگاه ها تولید و در اختیار مجموعه های دولتی و خصوصی قرار گرفته است.
وی با اشاره به رفع مشکلات کشور به عنوان وظیفه اصلی جهاد دانشگاهی، خاطرنشان کرد که این نهاد سه پژوهشگاه از جمله 'رویان' را در اختیار دارد که در زمینه سلول های بنیادی و ناباروری به موفقیت های بزرگی دست یافته است.
تابش همچنین به فعالیت 24 پژوهشکده و دو پارک علم و فناوری در این مجموعه اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها نشانگر تلاش جهاد دانشگاهی در حوزه انتقال فناوری و بومی سازی دانش فنی با تمام توان است و حمایت های مسوولان از این گونه مراکز، ضمن جذب نیروی های نخبه به عنوان سرمایه بزرگ کشور، زمینه توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24