حضور 22 ورزشکار کره شمالی در المپیک زمستانی 2018

شنبه بعد از به پایان رسیدن جلسه کره شمالی، کره جنوبی و IOC در رابطه با حضور کره شمالی در المپیک زمستانی 2018، مسابقه دادن 22 ورزشکار کره شمالی در این بازی‌ها به تصویب رسید

حضور 22 ورزشکار کره شمالی در المپیک زمستانی 2018

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت Inside the games، در جلسه دیروز (شنبه) اعلام شد که ۲۲ ورزشکار کره شمالی در پنج رشته در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حضور خواهند داشت.

همچنین پیش از این اعلام شده بود که تیم متحد هاکی روی یخ زنان دو کره در این بازی‌ها شرکت می‌کند. رشته‌های ورزشی دیگری که ورزشکاران کره شمالی در آنها مسابقه خواهند داد عبارتند از: اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت مسافت کوتاه، اسکی کراس کانتری و اسکی آلپاین.

۲۴ مربی و مسئول همراه با ۲۱ نفر اهالی رسانه از کره شمالی به بازی‌های المپیک زمستانی می‌روند.

دو  کره زیر یک پرچم متحد در رژه المپیک زمستانی شرکت می‌کنند.

توماس باخ در حاشیه جلسه دیروز اعلام کرد: روح المپیک بر پایه احترام، درک و گفت‌وگو بنا شده است. خوشبختانه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دری به سوی آینده روشن‌تر در شبه جزیره کره باز می‌کند و مردم جهان را به جشن گرفتن امید دعوت می‌کند. بازی‌های المپیک به ما نشان می‌دهد که جهان می‌تواند چگونه باشد، اگر روح  المپیک یعنی احترام و درک متقابل ما را رهبری کند. این پیام المپیک است که از پیونگ چانگ به همه جهان مخابره می‌شود.

۱۲ ورزشکار کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی عضو تیم هاکی روی یخ زنان خواهند بود. حداقل در هر بازی این تیم سه بازیکن کره شمالی بازی خواهند کرد.

کره شمالی همچنین دو ورزشکار اسکیت نمایشی، سه ورزشکار اسکی کراس کانتری، سه ورزشکار اسکی آلپاین و ۲۰ ورزشکار اسکیت سرعت مسافت کوتاه را به بازی‌های  المپیک زمستانی می فرستند.

بعد از جلسه دیروز (شنبه) افرادی در حاشیه مراسم زیاد می‌زدند. آیا کیم جونگ اون از المپیک استفاده می‌کند؟ اما توماس باخ به این فریادها توجهی نشان نداد و سوال را پاسخ نداد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24