تغییر برنامه تعویض باتری آیفون 6 پلاس به دلیل کمبود موجودی

اپل به دارندگان آیفون‌های قدیمی قول داده است که باتری گوشی هوشمندشان با مبلغ 29 دلار تعویض خواهد شد؛ اما به نظر می‌رسد دارندگان برخی مدل‌های آیفون باید اندکی بیشتر صبر

تغییر برنامه تعویض باتری آیفون 6 پلاس به دلیل کمبود موجودی

اپل به دارندگان آیفون‌های قدیمی قول داده‌ است که باتری گوشی‌ هوشمندشان با مبلغ ۲۹ دلار تعویض خواهد شد؛ اما به نظر می‌رسد دارندگان برخی مدل‌های آیفون باید اندکی بیشتر صبر به خرج دهند.

پس از این‌که اپل پذیرفت سرعت عملکرد آیفون‌های قدیمی را به دلیل مشکلات مرتبط با باتری‌های قدیمی این گوشی‌ها کاهش می‌دهد؛ قول داد باتری آیفون‌های قدیمی را با مبلغ ۲۹ دلار تعویض کند. بعد از اعلام کاهش هزینه‌ی تعویض باتری آیفون، دارندگان این گوشی‌ها باید برای تعویض باتری در نوبت می‌ماندند؛ اما به‌ نظر می‌رسد زمان انتظار برای مالکان آیفون ۶ پلاس بیشتر از چیزی است که انتظار می‌رفت. طبق اسناد داخلی اپل که در اختیار وب‌سایت MacRumors قرار گرفته است، باتری آیفون ۶ پلاس که زمان عرضه‌ی آن به سال ۲۰۱۴ می‌رسد، تا اواخر مارس در انبارهای اپل موجود نخواهد بود.

پس از اینکه کوپرتینونشین‌ها در دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کردند باتری آیفون‌های قدیمی را به مبلغ ۲۹ دلار تعویض می‌کنند، زمان انتظار برای تعویض باتری‌ها اواخر ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شد, اما مدتی بعد در همان ماهِ دسامبر اعلام شد که باتری آیفون‌های قدیمی موجود می‌باشد.

اما اکنون اسناد داخلی اپل که برای فروشگاه‌های اپل و تعمیرکنندگان مجاز ارسال شده و در اختیار وب‌سایت MacRumors  قرار گرفته‌اند، نشان می‌دهند که زمان انتظار برای تعویض باتری آیفون ۶ و ۶ اس پلاس حدودا دو هفته است و برای آیفون ۶ پلاس این زمان به اواخر مارس یا اوایل آوریل می‌رسد. در مورد آیفون ۶ اس، ۷، ۷ پلاس و SE نیز عبارت «در دسترس بدون تأخیر اضافه» قید شده است که مشخص نیست چه معنایی دارد.

زمان‌های اعلام‌شده مربوط به ایالات متحده هستند و احتمالا برای بخش‌های دیگر جهان همچون اروپا، خاورمیانه و آفریقا متفاوت خواهند بود. تصمیم اپل جهت تعویض باتری آیفون‌های قدیمی به ماه دسامبر بازمی‌گردد؛‌ در آن زمان بنچمارک‌ها نشان دادند که آیفون‌های قدیمی پس از دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری به‌طور قابل توجهی کند می‌شوند. در مقابل اپل ادعا می‌کند این کار برای جبران کاهش توانایی باتری گوشی‌های قدیمی انجام شده‌ که امری اجتناب‌ناپذیر است.

به عبارت دیگر می‌توان گفت اپل به‌جای مصرف‌کنندگان تصمیم گرفته که کارایی‌ کمتر در ازای بهره‌مندی از همان مدت زمان شارژدهی پیشین، بهتر از حفظ کارایی قبلی گوشی در قبال کاهش زمان شارژدهی است. قطعا این اقدام اپل نمی‌تواند به از بین رفتن دیدگاه برخی افراد که معتقدند اپل برای افزایش فروش گوشی‌های جدید دست به هرکاری می‌زند کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب