با کتاب جامع دروس عمومی هنرستان بیشتر آشنا شوید

کتاب مشتمل بر چهار درس عمومی فارسی و نگارش (1)، عربی، زبان قرآن (1)، دین و زندگی (1) و زبان انگلیسی (1) می‌باشد.

با کتاب جامع دروس عمومی هنرستان بیشتر آشنا شوید


در نظام جديد، كتابهاي درسي عمدتاً بر پايه آموزش تعاملي و دو سويه طراحي شده اند. در واقع ازهنرجو انتظار ميرود كه از هيچ موضوع درك نشده اي نگذرد.

براي حصول اين منظور، انجام تمرينهاي متنوع ضروري است تا هنرجو بتواند دانش، مهارت و نگرش لازم رابه دست آورد.كتاب حاضر با توجه به ديدگاه فوق تهيه و تدوين گرديده و مشتمل بر چهار درس عمومي فارسي نگارش (1)، عربی، زبان قرآن (1)، دین و زندگی (1) و زبان انگلیسی (1) مي باشد: 


در طراحي كتاب ضمن پوشش كامل مطالب كتاب درسي، مضامين زير را گنجانده ايم:

درس‌نامه: در ابتدای هر درس، خلاصه نکات مهم آن را برای یادگیری و مرور آورده‌ایم. سعی شده است اصلی‌ترین مباحثی که در آزمون‌ها و امتحانات مد نظر قرار می‌گیرند، در این قسمت مطرح شود. عناوین مهم‌ترین موضوعات و واژگان کلیدی درس نیز معرفی شده‌اند.

نحوه بیان نکات درسی در درس‌نامه کمک شایانی به تکمیل یادگیری هنرجو خواهد نمود. به‌طور مثال در درس عربی می‌توان به جعبه‌ی لغات , فن ترجمه . درک مطلب و ارائه ترجمه کلمه به کلمه درس اشاره نمود. در درس فارسی و نگارش نیز اقدام به تشریح کامل متن درس و ابیات، از نظر سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری نموده‌ایم.

 تمرین‌ها: تنوعی از تیپ‌های مختلف تمرین‌ها و سؤال‌هایی که هنرجو در امتحان (و یا در کنکور سراسری) با آن مواجه خواهد شد را ارائه نموده‌ایم که شامل موارد زیر است:

الف: پرسش‌های تشریحی (صحیح / غلط، جای خالی (کامل کردنی)، پاسخ کوتاه و سؤال‌های تشریحی)

ب: پرسش‌های چهارگزینه‌‌ای (طبقه‌بندی شده براساس زیر موضوع‌های درس)

 پاسخ‌نامه: در پایان کتاب، پاسخ‌های کلیدی یا تشریحی را برای تمام سؤال‌ها ارائه نموده‌ایم. تنوع سؤال‌ها و تفاوت در نحوه پاسخ‌گویی به آن‌ها، بستری را فراهم می‌سازد تا هنرجو خود نیز برای کسب پاسخ کامل، به درس‌نامه و تنوع تمرین‌ها به صورت یک مجموعه نگاه کند.

برای یادگیری کامل سؤال‌ها، آدرس صفحه(های) کتاب درسی مرتبط با هر سؤال، ذکر شده است.

 تناسب و توازن: توزیع تعداد صفحه‌های درس‌نامه و تعداد تمرین‌ها در درس‌های مختلف کتاب، تصادفی نبوده و با توجه به اهمیت موضوع و سایر پارامترها کم و زیاد شده‌اند.


جهت دانلود رایگان فایلهای کتاب و سفارش به سایت کتابهای کانون Kanoonbook.ir  مراجعه نمایید .مطالب مرتبط

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24