این دردها می‌تواند نشانه‌ای از بروز سکته قلبی باشد

آروغ زدن همراه با علائم سرگیجه، سوءهاضمه و تنگی نفس باید جدی گرفته شود.

این دردها می‌تواند نشانه‌ای از بروز سکته قلبی باشد

یک فوق تخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه دردهای از چانه تا ناف می‌تواند نشانه‌ای از بروز سکته قلبی باشد، گفت: آروغ زدن همراه با علائم سرگیجه، سوءهاضمه و تنگی نفس باید جدی گرفته شود.

به گزارش بهداشت نیوز: دکتر روح‌الله همتی درباره بیماری‌های قلب و عروق اظهار کرد: کرونر قلبی شایع‌ترین علت مرگ و میر در دنیا و ایران است.

وی با بیان اینکه هر گونه علائم ناخوشایند از ناف تا چانه در خصوص ابتلا به بیماری‌های قلبی حائز اهمیت بوده و باید جدی گرفته شوند، افزود: قسمت قدامی جلو، سمت راست و چپ بدن و بازوها نیز باید در صورت درد توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرند.

این فوق تخصص قلب و عروق تاکید کرد: درد، تنگی نفس، تهوع، خستگی مفرط و استفراغ  نیز در تمامی سنین می‌تواند خطرناک باشند و نشانه‌ای از بروز مشکلات قلبی و مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت بوده این است مردان بالای ۴۰ سال و زنان بالای ۴۵ تا ۵۰ سال نیز هر گونه احساس ناخوشایند و درد از چانه تا ناف را باید جدی گرفته و تحت اکو، شرح حال و معاینه فیزیکی توسط متخصص قلب و عروق  قرار گیرند.

همتی خاطر نشان کرد: استرس، بروز مشکلات هیجانی و روانی، فشار خون بالا، استعمال دخانیات و کلسترول بالا نیز سبب بروز و تشدید مشکلات قلبی و عروقی می‌شود همچنین افرادی که مبتلا به دیابت هستند نیز در صورت رعایت نکردن سبک صحیح تغذیه‌ای و ورزش نکردن ممکن است نسبت به سایر افراد بیشتر به بیماری‎‌‌های قلبی و عروقی مبتلا شوند.

وی عنوان کرد: آروغ زدن همراه با علائم سرگیجه، سوءهاضمه، تنگی نفس و بروز مشکلاتی در دستگاه گوارشی بدن نیز ممکن است نشانه‌ای از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی باشد که فرد باید تحت معاینه و بررسی پزشک قرار گیرد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24