رابطه مصرف ماهی و کیفیت خواب

طبق یافته‌های دانشمندان یک رژیم غذایی ساده علاوه بر خواب راحت به بهره وری عقل نیز کمک می‌کند.

رابطه مصرف ماهی و کیفیت خواب

طبق یافته های دانشمندان یک رژیم غذایی ساده علاوه بر خواب راحت به بهره وری عقل نیز کمک می کند.

شکی نیست که در سال 2017 همه متوجه شدیم خواب راحت در شب کلید سلامتی محسوب می شود. در این راستا هم دانشمندان هر کدام با یک کشف جدید ما را در خوب خوابیدن راهنمایی کردند، اما یک مطالعه جدید در دانشگاه پنسیلوانیا کلید دیگری را برای خواب راحت در شب پیشنهاد می کند و آن هم مصرف ماهی است.

این تحقیق در چین با ارائه پرسشنامه به 541 کودک، 54 درصد پسران و 46 درصد دختران در سن 9 تا 11 سالگی انجام شد که این دانشگاه نیز نتایج آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است. بر اساس این پرسشنامه و پاسخ های داده شد به این نتیجه دست یافتند که ماهی در داشتن خواب راحت نقش بسزایی دارد.
محققان پس از در نظر گرفتن متغیرهایی مانند تحصیلات والدین و وضعیت تاهل متوجه شدند کودکانی که به طور مرتب ماهی می خورند نتایج بهتری را در امتحانات نسبت به کودکانی که به ندرت ماهی مصرف می کنند کسب کرده اند. علاوه بر این، محققان دریافتند که این افراد خواب راحت تری را نیز تجربه می کنند. یافته های این تحقیق که در ابعاد گسترده انجام شده است، نشان می دهد امگا -3، اسید های چرب موجود در ماهی و غذاهای دریایی دارای مزایای تغذیه ای فراوانی هستند به عنوان مثال افرادی که در مناطقی که به دریا نزدیک هستند، زندگی می کنند تا 90 سالگی و شاید هم بیشتر عمر می کنند که راز آن را می توان بهره مندی از سبک رژیم غذایی مدیترانه ای دانست که سرشار از غذاهای دریایی است همچنین نشان داده شده است که امگا 3 برای کاهش رفتارهای ضد اجتماعی و بیش‌فعالی، مبارزه با افسردگی و اضطراب، بهبود بینایی و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک می کند. در نتیجه این تحقیق والدین برای مصرف بیشتر ماهی و گنجاندن آن در برنامه غذایی کودکان بسیار تشویق شده اند. جنیفر پینتو مارتین، مدیر اجرایی مرکز برنامه های بهداشت عمومی پنی و استاد اپیدمیولوژی گفت: "با وجود اینکه بوی ماهی باعث می شود کودکان از این خوراکی غنی استفاده نکنند اما معرفی طعم، مزه و خواص آن باعث جذاب ترشدن آن می شود."
همچنین باید گفت: مصرف غذاهای دریایی فقط مختص بچه ها نیست بلکه بزرگسالان نیز باید ماهی را به طور منظم مصرف کنند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24