دو مورد از محدودیت‌های جیمیل را بشناسید

شاید یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین سرویس‌های ارائه خدمات پست الکترونیکی، ایمیل شرکت گوگل یا همان جیمیل باشد.

دو مورد از محدودیت‌های جیمیل را بشناسید

بسیاری از کاربران دارای حساب کاربری گوگل از محدودیت های جیمیل خبر ندارند و نمی‌دانند که حتی محبوب ترین سرویس ایمیل در دنیا نیز دست کاربران را برای برخی از کارها بسته است. گوگل اعلام کرده که مهم ترین دلیل وجود این محدودیت ها مسائل امنیتی است.

در این مطلب قصد داریم تا 2 مورد از محدودیت های جیمیل را معرفی کنیم.

  1. محدودیت های جیمیل در ارسال و دریافت

با استفاده از سرویس ایمیل گوگل تنها می‌توان به 500 آدرس مختلف در روز ایمیل ارسال یا دریافت کرد. در صورتی که بیشتر از این تعداد ایمیل دریافت و ارسال کنید، حساب کاربری شما به طور موقت بلاک خواهد شد و باید برای 24 ساعت دیگر منتظر بمانید.

گوگل در زمینه دریافت و ارسال ایمیل در بازه‌های زمانی دقیقه، ساعت و روز نیز محدودیت هایی دارد. محدودیت های جیمیل شامل 60 ایمیل در دقیقه، 3600 ایمیل در ساعت و 86400 ایمیل در روز برای اکانت های GSuit  می‌شود.

  1. محدودیت های جیمیل در سایز فایل های ضمیمه

سایز محدود شده برای فایل های ضمیمه یا پیوست شامل 25 مگابایت در  هر ایمیل می‌شود. کاربران برای ارسال فایل های بزرگ تر باید از فضای ابری Google Drive استفاده کنند. در این فضای ابری می‌توان یک فایل تا سقف 10 گیگابایت را آپلود و ارسال کرد.

گفتنی است؛ حجم فضای ابری گوگل درایو نیز محدود است و کاربران عادی برای ارسال فایل های بیشتر و پرحجم تر، ممکن است نیاز به فضای بیشتری داشته باشند.

گوگل برای ارائه فضای بیشتر در ذخیره سازی ابری خود از کاربران به صورت زمانی هزینه دریافت می‌کند. بر همین اساس کاربران می‌توانند به صورت ماهانه یا سالانه حجم های زیاد و تا سقف یک ترابایت را از ذخیره سازی گوگل درایو خریداری کنند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24