نهمین مرحله کمک رسانی به زلزله زدگان

مسئول نمایندگی بنیاد قلم چی در کرمانشاه در حالی از آغاز مرحله نهم این کمک رسانی خبر داد که روز جمعه، واقف و متولی بنیاد قلم چی در این مناطق حضور یافت.

نهمین مرحله کمک رسانی به زلزله زدگان

مسئول نمایندگی بنیاد قلم چی در کرمانشاه در حالی از آغاز مرحله نهم این کمک رسانی خبر داد که روز جمعه، واقف و متولی بنیاد قلم چی در این مناطق حضور یافت.


احمد مظفری در خصوص مراحل مختلف کمک رسانی ها گفت: کمک رسانی نمایندگی کرمانشاه به هموطنان زلزله زده از روز 22 آبان ماه آغاز شد و در مجموع در 8 مرحله تهیه اقلام مورد نیاز را انجام دادیم و در 13 روز به صورت مستمر کمک ها را توزیع کردیم.

مظفری گفت: بیشتر اقلام خریداری شده در روزهای نخست به مواد غذایی ضروری، کیسه خواب، کاپشن و نایلون اختصاص یافت؛ در مراحل بعدی و پس از برقراری آرامشی نسبی در میان زلزله زدگان، کمک رسانی ها شامل وسایل گرمایشی، فلاسک و مواد غذایی مانند برنج، روغن، حبوبات، و رب گوجه فرنگی بود.

وی با اشاره به آخرین مرحله کمک رسانی ها بیان کرد: در آخرین مرحله، کمک رسانی را به اهالی دو روستای دورافتاده و بسیار کم برخوردار اختصاص دادیم و برای فرزندان اهالی آن روستاها کفش و کاپشن خریداری کردیم.

وی تصریح کرد: در همه مراحل، کمک رسانی ها بر اساس نیازسنجی و شناسایی مناطق آسیب دیده در منطقه ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب انجام گرفت؛ بر این اساس همه اقلام خریداری شده به طور دقیق و کاربردی به دست هموطنان در مناطق هدفگذاری شده رسید.

مسئول نمایندگی کرمانشاه گفت: در مدت زمان 13 روز کمک رسانی بدون وقفه توسط همکاران بنیاد، 84 روستا را با کمک همکاران تحت پوشش قرار دادیم؛ در این زمینه دو گروه داشتیم؛ یک گروه 30 نفره که مسئول تدارکات، سازماندهی، آماده سازی و بسته بندی اقلام خریداری شده بودند و گروه دوم که شامل همکاران اعزامی بنیاد قلم چی از تهران و مسئولان نمایندگی های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب و همکاران آن ها بود که مسئولیت توزیع کمک رسانی ها را برعهده داشتند.

مظفری افزود: در مجموع حدود 50 نفر از همکاران بنیاد قلم چی در این 13 روز با همدلی و دلسوزی بسیار، کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده را در مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام دادند؛ لازم به ذکر است که تمامی این کمک ها از مبالغ اهدائی همکاران بنیاد قلم چی در استان های سراسر کشور که بالغ بر 3 میلیارد ریال بود، انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: نهمین مرحله و در واقع چهاردهمین روز کمک رسانی را نیز به همراه 8 هزار پکیج آموزشی اهدائی بنیاد قلم چی، طی روزهای آتی انجام خواهیم داد؛ به علاوه بر اساس نیاز سنجی انجام شده، در این مرحله به 400 دانش آموز منطقه فولادی در سر پل ذهاب کفش و کاپشن اهداء خواهیم کرد.

مظفری درباره وضعیت مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: متأسفانه در حال حاضر وضعیت آموزشی در مناطق زلزله زده مختل شده است؛ از میان 1930 روستای آسیب دیده، مدارس بسیاری نیز تخریب شده است؛ به عنوان مثال در سرپل ذهاب دانش آموزانی را دیدیم که روی سنگلاخ ها مشغول درس خواندن بودند و یا بچه هایی که روی تکه های مقوا نقاشی می کشیدند؛ بر این اساس در حال حاضر تمرکزمان روی کمک رسانی منابع آموزشی و لوازم التحریر برای دانش آموزان است.

وی افزود: خوشبختانه آزمون های برنامه ای در این مناطق برگزار می شود، ضمن اینکه با تصمیم بنیاد قلم چی، دانش آموزان مناطق زلزله زده کرمانشاه می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بورسیه بنیاد قرار بگیرند؛ به عنوان مثال طی روزهای اخیر، 15 نفر از دانش آموزان را که از طریق هلال احمر معرفی شده بودند، بورسیه کردیم.

لازم به ذکر است روز جمعه 24 آذر، کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) به همراه هیاتی از تهران به کرمانشاه سفر کرد تا از نزدیک در جریان کمک رسانی های همکاران بنیاد قلم چی و همچنین وضعیت مدارس مناطق زلزله زده قرار بگیرد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24