افزایش طول عمر انسان تا 140 سالگی

یک پژوهشگر رشته زیست‌شناسی معتقد است سن انسان‌ها در چند دهه آینده بیشتر از میانگین سن کنونی آنها شده و می‌توان آن را به 140 سال رساند.

افزایش طول عمر انسان تا 140 سالگی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین، براساس گزارش ساينس الرت، سالمندترین انسان روی زمین 122 زندگي کرد و يك محقق زيست‌شناس مولكولي معتقد است در آینده انسان‌ها بسیار طولانی‌تر از این عمر خواهند کرد.


خاییم کوهن پژوهشگر رشته زیست‌شناسی مولکولی پیری در دانشگاه بار ایلان مي‌گويد ممکن است انسان‌ها از مرز 120 سالگی نيز عبور كرده و به 140 سالگی برسند.

ميانگين طول عمر انسان‌ها به لطف واکسن‌ها و بهبود وضعيت بهداشت و كشف دارو‌های بهتر افزایشي محسوس يافته‌است و اين دانشمند معتقد است در حالی‌که در گذشته 70 درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های عفونی جان خود را از دست می‌دادند، امروزه 70 درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های خاص دوران پیری مي‌‌ميرند و تعداد افرادي كه عمر طولاني دارند به اندازه كمي افزايش داشته‌است.

ركورد‌دار بالاترين طول‌عمر تاكنون ژان کالمای فرانسوی بوده‌است كه در سال 1997 در سن 122 سالگی درگذشت و پس از او تاكنون كسي به اين سن نرسيده‌است. محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک سال گذشته در پژوهشی دريافتند طول عمر انسان محدوده‌اي طبیعی دارد و اعلام كردند احتمال آنکه سن یک انسان از 125 عبور كند بسيار پايين است.

اما کوهن نظر متفاوتي دارد و معتقد است دست‌‌بردن در فرايند سالخوردگي مي‌تواند طول عمر انسان‌ها را افزايش دهد. تحقيقات اين دانشمند بر اساس تحليل داده‌های مربوط به مرگ و میر انسان‌ها در فاصله سال‌های 1900 تا 2010 میلادی و نیز آزمایش‌هایی است که بر روی حیواناتی چون موش، موش صحرایی و مگس انجام گرفته است.

به گفته او، تغییر نوع تغذیه،استفاده از مهندسی ژنتیک و دارو توانسته طول عمر حیوانات را تا 30 درصد افزایش دهد و علاوه براين از ميزان ابتلا به بيماري‌هاي مرتبط با پيري مانند ديابت نيز در آنها كاسته شده‌است.

كوهن تاکید دارد که هدف، طولانی کردن عمری است که در طی آن انسان در سلامتی به سر برد، زيرا هر چه انسان پیرتر شود، بيشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار می‌گیرد: هدف این است که انسان‌ها به زمان بیشتری سالم بمانند و نه اینکه فقط طولانی‌تر زندگی کنند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24