جعبه‌ابزار کارنامه - کارنامه‌ی روز آزمون

این کارنامه از بخش‌های مهمی تشکیل شده است که باید در تحلیل روی نکات ریز و البته کلیدی آن متمرکز شوید.

جعبه‌ابزار کارنامه - کارنامه‌ی روز آزمون

کارنامه‌ی روز آزمون

این کارنامه از بخش‌های مهمی تشکیل شده است که باید در تحلیل روی نکات ریز و البته کلیدی آن متمرکز شوید. تراز کل دید جامعی به شما می‌دهد و وضعیت کلی شما را بین رقبای‌تان نشان می‌دهد ولی برای تحلیل عملکرد و برنامه‌ریزی صحیح نیاز به یک ذره‌بین دارید!

چند از ده: این معیار نشان می‌دهد به ازای هر 10 سؤال، به چند سؤال صحیح پاسخ داده‌اید و بهترین ابزار برای هدف‌گذاری است؛ زیرا در عین ساده و قابل درک بودن، واقعی و قابل اتکاست. هم‌چنین می‌توان آن را به تراز هم تعمیم داد. نکته‌ی اصلی این است که خودتان رقیب خودتان هستید.

مقایسه با هم‌ترازها: با توجه به این‌که تراز به سطح دشواری سؤالات و تعداد شرکت‌کنندگان بستگی دارد، برای شناخت دقیق وضعیت خود با تکیه بر چند از ده می‌توانید خود را با هم‌ترازهای‌تان مقایسه کنید. سه حالت وجود دارد: مثبت، منطبق و منفی. مثبت یعنی به چند سؤال بیش‌تر از دیگران پاسخ صحیح داده‌اید. منطبق یعنی به همان تعداد سؤال پاسخ صحیح داده‌اید. منفی یعنی به چند سؤال کم‌تر پاسخ صحیح داده‌‌اید.

سؤالات دام‌دار: به سؤالاتی گفته می‌شود که بیش از 11 درصد دانش‌آموزان به‌اشتباه گزینه‌ی غلط را انتخاب کرده‌اند. اگر شما هم در دام آموزشی افتاده‌اید به دنبال دلایلی مثل عدم یادگیری کامل مبحث، عدم تفهیم صورت سؤال و خطاهای سهوی در راه‌حل سؤالات باشید.

پاسخ‌های شانسی: آیا این سؤال برای شما پیش آمده که سیستم چگونه تشخیص داده به این سؤال شانسی پاسخ داده‌اید؟

اگر 3 الی 5 درصد دانش‌آموزان یک گزینه را اشتباه انتخاب کنند، احتمال پاسخ‌گویی شانسی به آن سؤال پیش می‌آید. برای یادگیری این سؤالات حتماً مباحث را از کتاب درسی مجدداً بخوانید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب