‌کلیدهای موفقیت در کنکور 5 و 6

پرورش عادت‌های خوب و پیوستگی در انجام آن‌ها گامی مؤثر در رسیدن به هدف است. 95 درصد آن‌چه احساس می‌کنیم، فکر می‌کنیم و انجام می‌دهیم در نتیجه‌ی یک عادت آموخته‌شده است.

‌کلیدهای موفقیت در کنکور 5 و 6

نکته‌ی 5: شانس بر اثر تصادف به وجود نمی‌آید و فرمول مشخصی دارد:

شانس = آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

ابتدا باید آمادگی لازم را کسب کنید. مهارت‌های‌تان را بهبود دهید و دانش لازم را کسب کنید. شرط بعدی نگرش صحیح است که عبارت است از سنجش وضعیت و درک شرایط. شناخت فرصت‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها مرحله‌ی بعدی است. درنهایت باید در زمان مناسب اقدام کنید. کارنامه‌ها‌ی موجود در صفحه‌ی شخصی‌تان، همراه با راهنمایی‌های اولیا و پشتیبان، بزرگ‌ترین شانس شماست. هم آمادگی لازم را می‌دهد، هم نگرشتان را اصلاح می‌کند، هم فرصت‌ها را به شما نشان می‌دهد. کافی است اقدام کنید. حالا این را با رفتار دانش‌آموزانی مقایسه کنید که در جلسه‌ی آزمون سؤالات شک‌دار را با تکیه بر شانس پاسخ می‌دهند و چیزی جز افزایش اشتباهات نصیبشان نخواهد شد.

نکته‌ی 6: پرورش عادت‌های خوب و پیوستگی در انجام آن‌ها گامی مؤثر در رسیدن به هدف است. 95 درصد آن‌چه احساس می‌کنیم، فکر می‌کنیم و انجام می‌دهیم در نتیجه‌ی یک عادت آموخته‌شده است. چه‌قدر از وقت روزانه‌مان را به تماشای تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی، گفت‌وگوهای غیر ضروری و... گذرانده‌ایم و می‌گذرانیم و ادعا می‌کنیم وقت نداریم؟

الف) عادات بد را بشناسید: از دفتر برنامه‌ریزی کمک بگیرید. چه‌قدر از روز را به کارهای مفید مشغولید؟ کافی است به فعالیت‌های روزانه‌تان توجه کنید و آن‌چه را در راستای هدف نیست و شما را دور می‌کند بنویسید.

ب) محرک‌ها را از زندگی پاک کنید: آن‌چه را باعث اتلاف وقت و تأثیر منفی در مسیر رسیدن به هدف است، حذف کرده یا کاهش دهید. مثلاً تلویزیون نبینید، کم‌تر بخوابید، شبکه‌های اجتماعی را حذف کنید و...

ج) محرک‌های خوب را جایگزین کنید: حالا باید به جای محرک‌های قبلی، به محرک‌های جدید و مؤثر عادت کنید. ورزش کنید. ساعات مطالعه را افزایش دهید. از خودتان آزمون بگیرید. دی‌و‌ی‌دی‌های آموزشی ببینید و...

برای جایگزینی عادات نیاز به همت و پشتکار و صبر دارید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
تنظیم عصبی و حواس از زیست يازدهم
يازدهم تجربي     دبیر : محمد مهدی روزبهانی