‌کلیدهای موفقیت در کنکور 1 و 2

در یک درس هر روز 5 عدد تست بزنید. در ماه می‌شود 150 تست و پس از یک سال می‌شود بیش از 1800 تست؛ یعنی به اندازه‌ی یک کتاب تست!

‌کلیدهای موفقیت در کنکور 1 و 2

نکته‌ی 1- بین 10 میلیون تومان پول نقد یا یک سکه‌ی 10 تومانی که در 31 روز آینده هر روز ارزشش دو برابر روز قبل می‌شود، کدام را انتخاب می‌کنید؟ اکثر مردم همان 10 میلیون تومان را انتخاب می‌کنند اما درواقع پیشنهاد دوم بهتر است. در روز پنجم انتخاب اول 10 میلیون تومان است و انتخاب دوم 160 تومان. در روز دهم انتخاب اول 10 میلیون تومان است و انتخاب دوم 5120 تومان. در روز بیستم انتخاب اول همان 10 میلیون تومان است و انتخاب دوم 5.242.880 تومان. در روز سی و یکم انتخاب اول هنوز همان 10 میلیون تومان است ولی انتخاب دوم 10.737.418.240 تومان!

مسیر دوم زمان بیش‌تری نیاز دارد و پایداری می‌خواهد اما نتیجه‌اش بسیار قابل توجه است. این جادوی اثر مرکب است.

ایجاد تفاوت‌های بنیادین = انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه + پایداری و ثبات قدم + زمان

برای پیشرفت‌های بزرگ، کارهای کوچک ولی اثرگذار انجام دهید. هر روز ده دقیقه چند لغت زبان حفظ کنید. هر روز ده دقیقه تاریخ ادبیات بخوانید. هر روز ده دقیقه... در یک ماه می‌شود بیش از 5 ساعت و در یک سال می‌شود 63 ساعت؛ یعنی به اندازه‌ی یک ترم آموزشی!

در یک درس هر روز 5 عدد تست بزنید. در ماه می‌شود 150 تست و پس از یک سال می‌شود بیش از 1800 تست؛ یعنی به اندازه‌ی یک کتاب تست!

نکته‌ی 2: رفتار و اعمال مثبت و منفی اگر تداوم داشته باشند و تکرار شوند، علاوه بر تأثیری که بر ما می‌گذارند، آثار مثبت یا منفی در اطراف ما نیز به جا خواهند گذاشت. مثلاً دانش‌آموزی که وقت زیادی را به گشتن در صفحات وب، تلویزیون، تلفن همراه و... سپری می‌کند، باعث واکنش منفی والدین و ایجاد تنش و استرس در محیط خانه (که فضای مطالعه است) می‌شود. این دانش‌آموز همراهی خانواده را از دست خواهد داد. ضمن این‌که افت تحصیلی، اثر نامطلوبی در نگرش هم‌کلاسی‌ها و معلمان در مدرسه نسبت به او خواهد داشت.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24