سه مرحله‌ی پیشرفت با کتاب‌های سه‌سطحی

مهم‌ترین گام برنامه‌ریزی، انتخاب کتاب است. یکی از منابع بسیار تأثیرگذار در پیشرفت درسی و افزایش نمره‌ی تراز، کتاب‌های سه‌سطحی هستند.

سه مرحله‌ی پیشرفت با کتاب‌های سه‌سطحی

مهم‌ترین گام برنامه‌ریزی، انتخاب کتاب است. یکی از منابع بسیار تأثیرگذار در پیشرفت درسی و افزایش نمره‌ی تراز، کتاب‌های سه‌سطحی هستند. حجم مناسب این کتاب‌ها اولین نکته‌ای است که جلب توجه می­کند و همین عامل سبب شده تا استفاده از این کتاب در بین دانش‌آموزان فراگیر شود. نکته‌ی مهم دیگر این است هر دانش­آموز می­تواند به‌راحتی با استفاده از این کتاب‌ها جایگاه خود را پیدا کند و برای پیشرفت نیز گام­های اساسی بردارد.

در گام اول (سؤالات نسبتاً دشوار) معمولاً دانش‌آموزان مرحله‌ی تمرین و یادگیری را تکمیل و تثبیت کرده و آماده می­شوند تا با برتر‌ها وارد رقابت شوند. میانگین پاسخ‌گویی به سؤالات این قسمت برای هر بخش مشخص است و برای هدف‌گذاری‌های اصولی بسیار کمک‌کننده هستند.

در مرحله‌ی دوم (سؤالات دشوار) وقت برطرف کردن خلأ‌های یادگیری است که در سؤالات عادی به چشم نمی‌خورند. در این قسمت دانش‌آموزان با سؤالاتی رو­به­رو می­شوند که نیازمند تجزیه و تحلیل پیچیده‌تر، یادگیری کامل و تسلط بر جزئیات کتاب درسی است.

در مرحله‌ی سوم (سؤالات دشوارتر) دانش‌آموزی که تا حد بسیار خوبی عملکرد خود را بالا برده و بر سؤالات دشوار تسلط کامل دارد، برای کسب رتبه‌های برتر و سبقت گرفتن از رقبای هم‌سطح خود این سؤالات را پاسخ می­دهد. سؤالات دشوارتر شامل سؤالات ترکیبی، چندمرحله پاسخ و سؤالات دام‌دار یا سؤالات نیازمند تمرکز بیش‌تر است که پس از آن دانش‌آموز مطلب را به طور کامل فراگرفته و بر آن تسلط عالی و کامل خواهد داشت.

بدون شک استفاده‌ی درست و اصولی از کتا‌ب‌های سه‌سطحی می­تواند هر دانش‌آموزی را به رتبه‌های برتر نزدیک کند. ابتدا بر مباحث پایه و اساسی کتاب درسی اشراف کامل داشته باشید و پس از حل سؤالات استاندارد به سراغ این کتاب‌ها بروید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب