معجزه سودوکو

سودوکو جدولی است که امروزه یکی ازسرگرمی‌های رایج در کشورهای مختلف جهان به شمار می‌آید و به عنوان یک ابزار آموزشی بسیار مفید در کودکان نیز به کار می‌رود.

معجزه سودوکو

سودوکو جدولی است که امروزه یکی ازسرگرمی‌های رایج در کشورهای مختلف جهان به شمار می‌آید و به عنوان یک ابزار آموزشی بسیار مفید در کودکان نیز به کار می رود.

رشد مهارت‌های ظریف و عمقی حرکتی، رشد تعاملات اجتماعی و برقراری ارتباط با اطرافیان، خلق آثار تازه از طریق دستکاری محیط پیرامون، رشد زبان و عواطف و رشد هوش از جمله مزایای بازی کردن برای کودکان است.

در حین بازی،‌ کودک در معرض انواع محرکات قرار گرفته و ارتباطات زیادی در ذهنش شکل می‌گیرد و در نتیجه رشد مغزی وی را به همراه دارد.

از آن زماني که موج سودوکو دنيا را فرا گرفته است تحقيقاتي نيز بر روي مغز افرادي که اين سرگرمي را دوست داشتند انجام شد که طي آن فعاليت بالاي سلول هاي خاکستري و تقويت سلول هاي مغزي به ثبت نهايي رسيد.

در این بازی فرد ترغيب شود تا انتهاي حل کامل پازل، بازي کند همگي سبب هوشيار شدن و درگير شدن سلول هاي مغزي و جلوگيري از بروز بيماري آلزايمر يا زوال عقل مي شود.

بر اساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه کمبریج حل جدول سودوکو در دوران کودکی به ویژه بین سنین 7 الی 11 سال علاوه بر افزایش هوش و توانمدی ذهنی کودک باعث افزایش دامنه‌ی لغات او نیز می‌شود.

در ادامه با تاثیرات این جدول آشنا می‌شویم:معجزه سودوکو

*تمرکز:

هنگام تمرکز، ذهن توانایی جمع آوری ابزارهای مورد نیاز برای حل مشکلات پیچیده را دارد. در حقیقت، تمرکز شدید شاید یکی از دلایل توانایی های غیر عادی دانشمندان بزرگ در محاسبات پیچیده و به خاطر سپردن مطالب فراوان باشد.

*بهینه سازی:

برای افزایش سرعت پردازش ذهنی و حل مسئله بر اشتباهات فردی و نقاط ضعف غلبه کرده و راه حل های میانبر و جایگزین قرار می دهد. هر چه بیشتر تمرین کند تا به دنبال راه های مختلف تر باشد (و هیچ گزینه ای را هر چند غیر معقول، بدون بررسی کنار نگذارد)، ذهن کودک می تواند، بهینه ترین راه حل را پیدا کند.

*حل مساله:

سرعت انتقال و تصميم گيري در مغز را به نحو عجيبي افزايش مي دهد. در کنار آن به افزایش مهارت های حل مسئله کمک بزرگی می کند.

*ورزش مغزی:

این بازی برای مغز انسان ورزشی به حساب می آید تا قدرتمند تر بشود. ‏این بازی یک جور نرمش برای مغز است. می توانید قبل از شروع به درس خواندن کمی بازی کند تا ببینید چقدر به درس خواندن کمک می کند. ‏همچنین منجر به رشد مهارت‌های ظریف و عمقی حرکتی میگردد.فاطمه میرزایی کوزه گرانی
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24