افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش و پرورش

با حضور وزیر آموزش و پرورش در مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، از «استودیو الفبا» رونمایی شد.

افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش و پرورش

به گزارش پانا، اين استوديو كه توسط مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش طراحي، ساخته و آماده شده است، از اين پس ميزبان نشست‌ها وگفت‌وگوهاي علمي و فرهنگي مرتبط با تعليم و تربيت خواهد بود و از معلمان، دانش آموزان، صاحب‌نظران و كارشناسان دعوت خواهد شد تا مسائل و موضوعات مرتبط با آموزش و پرورش را در قالب گفت‌وگوهاي رو در رو و مستقيم مطرح کنند.

استوديو الفبا همچنين فضايي خواهد بود كه در آن، مواضع رسمي آموزش و پرورش از زبان مسئولان اين نهاد به اطلاع رسانه ها و افكار عمومي خواهد رسيد و مديران ارشد و سياستگذاران آموزش و پرورش با حضور در اين مكان، به پرسش هاي مطرح در فضاي جامعه پاسخ مي گويند كه اين خود گامي مهم در نهادينه كردن فرهنگ پاسخگويي سريع و دقيق به افكار عمومي محسوب مي شود. 

سيد محمد بطحايي در مراسم رونمايي از اين استوديو در سخناني به ضرورت تعامل هرچه بيشتر آموزش و پرورش با رسانه‌ها و افكار عمومي اشاره و اظهار اميدواري كرد كه اين استوديو و مجموعه برنامه هاي مركز اطلاع رساني و روابط عمومي بتواند آموزش و پرورش را به ا ين هدف مهم نزديك‌تر سازد. 

لازم به ذكر است افتتاح اين استوديو با دو گفتگوي صميمي صورت گرفت. در يكي از اين گفتگوها دو دانش‌آموز دختر و پسر از دغدغه ها و نگراني هاي همكلاسي هاي خود با وزير آموزش و پرورش سخن گفتند و پرسش‌هايي را با وي در ميان گذاشتند. 

افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش و پرورش


وزير آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش اين دانش آموزان در ارتباط با كسالت آور بودن برنامه هاي درسي، به لزوم تغيير محتوا و روش ها اشاره كرد و شادابي، مهارت محوري و خلاقيت را از لوازم ضروري تغيير شرايط فعلي عنوان نمود و يكي از موانع اين كار را تنگناهاي مختلف از جمله محدوديت در فضاي مدارس و سازگار نبودن آن با شيوه هاي نوين تدريس و مدرسه داري دانست. 

افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش و پرورش


در گفتگوي ديگري، خانم فتحي، معلم مقطع ابتدايي شهر تهران به گفت‌وگو با وزير آموزش و پرورش و بيان ديدگاه‌هاي خود پرداخت.

همچنين در اين مراسم از پوسته جديد پرتال وزارت آموزش و پرورش رونمايي شد. اين پوسته با قابليت‌هاي جديدي طراحي شده و سازگار با دستگاه‌هاي مختلف اعم از گوشي، تبلت وغيره است و در طراحي آن به ادارات استاني، معاونت ها و سازمان هاي ستادي اختيارات بيشتري براي بار‌گذاري و انتشار اخبار واگذار شده است.

افتتاح «استودیو الفبا» در آموزش و پرورش


منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب