10 تا از قوی‌ترین جانداران زمین!

پس از معرفی سوسک سرگین (غلتان) [Dung Beetle] به عنوان قوی‌ترین حشره جهان، نشریه تلگراف گزارشی از قوی‌ترین موجودات زنده‌ای که ساکن سیاره زمین هستندارائه کرده است

10 تا از قوی‌ترین جانداران زمین!

پس از معرفی سوسک سرگین (غلتان) [Dung Beetle] به عنوان قوی ترین حشره جهان، نشریه تلگراف گزارشی از قوی‌ترین موجودات زنده‌ای که ساکن سیاره زمین هستند را بر اساس نسبت قدرت به وزن آن‌ها ارائه کرده است که شاید دیدن نام دو حشره در این لیست کمی شگفت آور باشد.

10- خرس‌های گریزلی: Grizzly bears

توله خرسهای گریزلی در هنگام تولد تنها ۰.۵ کیلوگرم وزن دارند اما در سن بلوغ رشدی وزن آن‌ها تا ۵۵۰ کیلوگرم نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قد اینجانداران که آخرین گزینه لیست قدرتمندترین جانداران زمین به شمار می‌روند، زمانی که بر روی دو پای خود می‌ایستند به ۲.۵ متر خواهد رسید و سرعت دویدن آن‌ها ۵۴ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است.

9- گاو نر: Oxen

گاوهای نر توانایی حمل باری ۱.۵ بار سنگین‌تر از وزن بدن خود را دارند که این وزن برابر ۹۰۰ کیلوگرم است. این جانداران معمولاً برای باربری یا شخم زدن مزارع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

8- فیل: Elephants

توانایی حمل بار فیل‌ها بسیار زیاد است اما در عین حال این جانداران بسیار سنگین وزن هستند. آن‌ها می‌توانند باری با حداکثر وزن ۹ تن که برابر ۱.۷ برابر وزن بدنشان خواهد بود را حمل کنند. فیل‌ها بزرگ‌ترین جانداران روی خشکی به شمار می‌روند و تا ۷۰ سال طول عمر دارند. وزن فیل‌ها در زمانی که تازه متولد شده‌اند ۱۲۰ کیلوگرم است.

7- ببر: Tigers

حداکثر وزنی که این جانداران وحشی و زیبا توانایی حمل آن را دارند دو برابر وزن بدنشان و در حدود ۵۴۰ کیلوگرم است. ببرها معمولاً وزنی برابر ۳۰۰ کیلوگرم داشته و بر خلاف جثه‌ای بزرگ قادرند با سرعتی برابر ۶۴ کیلومتر بر ساعت بدوند. قدرت ضربه یکی از پنجه‌های یک ببر به‌اندازه‌ای است که می‌تواند جمجمه یک گاو بالغ را را خرد کند.

6- انسان: Humans

به لطف یکی از قوی‌ترین مردان جهان، «زیدروناس ساویکاس» که قادر است دو برابر وزن بدن خود را حمل کند انسان نیز در لیست قدرتمندترینهای جهان قرار گرفته است. این مرد ۳۴ ساله با قدی برابر ۱.۹ متر تا کنون توانسته است ۲۸۵ کیلوگرم وزنه را حمل کرده و ۴۰۷ کیلوگرم وزنه را به شیوه Deadlift از زمین بلند کند. وی نسبت به یک مرد عادی پنج برابر قدرتمندتر است.

5- عقاب تاجدار آفریقایی: The African crowned eagle

اولین و تنها پرنده‌ای که در میان قدرتمندترین جانداران زمین جا دارد این پرنده زیبا است که می‌تواند باری با وزن ۱۶ کیلوگرم، وزنی ۴ بار سنگین‌تر از وزن بدن خود را حمل کند. این پرنده بسیار قوی و مهاجم بوده و شکارچی اصلی میمون‌ها و بزهای کوهی به شمار می‌رود. ساخت آشیانه این عقاب می‌تواند تا پنج ماه ادامه داشته باشد زیرا این آشیانه وسعتی برابر دو متر و عمقی برابر سه متر دارد.

4- گوریل: The gorilla

این حیوان عظیم الجثه می‌تواند تا ۱۰ برابر وزن بدن خود را از زمین بلند کند. گوریل‌های نر از حداکثر قد ۱.۷۵ متر و وزن ۲۰۰ کیلوگرم برخوردار بوده و ابعاد گوریلهای ماده نصف ابعاد نرها است. این جانداران طول عمری ۵۰ ساله داشته و از اثر انگشت منحصر به فردی برخوردارند.

3- مورچه برگ بر: The leafcutter ant

آرواره این مورچه‌های بسیار کوچک به گونه‌ای تکامل یافته است تا با ارتعاشات قوی بتواند قطعات بزرگ برگهای گیاهان را بریده و از جا بکند. این قطعات گاه وزنی ۵۰ برابر وزن بدن مورچه‌ها را دارند که در مقیاس انسانی با بلند کردن وزنی ۲.۵ تنی برابری می‌کند.

جامعه این جانداران یکی از پیچیده‌ترین جوامع در دنیای حیوانات به شمار می‌رود که می‌تواند ۸ میلیون مورچه را در خود بگنجاند. از دیگر توانایی‌های این جانداران پرورش مزارعی از قارچ‌ها است که بر روی برگ گیاهان رشد می‌کنند.

2- سوسک سرگین (غلتان): The dung beetle

وزنی که این حشره قدرتمند قادر به حمل آن خواهد بود با وزن ۶ اتوبوس دو طبقه که توسط انسان کشیده شود برابری می‌کند. این جاندار قادر است باری هزار و ۱۴۱ بار سنگین‌تر از خود را جا به جا کند. Dung Beetle ها از نظر اندازه بدن تنوع بسیاری دارند و می‌تواند آن‌ها را در ابعادی برابر یک میلیمتر تا ۶ سانتی‌متر یافت.

1- کنه اوربیتید: The oribatid mite

قدرتمندترین جاندار خشکی بر روی سیاره زمین به شمار می‌رود. این جاندار در دسته موجودات ساکن در خاک هستند که صدها هزار نمونه از آن‌ها را می‌توان در یک متر مربع گرد و غبار معمولی موجود در محیط یافت. این جاندار قادر است وزنی هزار و ۱۸۰ بار سنگین‌تر از وزن خود را جا به جا کند که در مقیاس انسانی برابر بلند کردن وزنی ۸۲ تنی توسط یک انسان است.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24