جلسات پنج نفره و اهمیت کارنامه پنج نوع درس

جلسه‌های پنج نفره فرصت مناسبی است تا با ارزیابی کارنامه پروژه ای و کارنامه پنج نوع درس روی عملکرد سه ماهه‌ی گذشته‌ی خود تمرکز کنید و دستاوردهای خود را ببینید.

جلسات پنج نفره و اهمیت کارنامه پنج نوع درس

جعبه ابزار کارنامه: کارنامه پنج نوع درس


شما نیاز دارید که هر از گاهی مکث کنید و به دستاوردهای گذشته نگاه کنید و سپس مسیر آینده را ترسیم کنید. جلسه های پنج نفره فرصت مناسبی است تا شما روی عملکرد سه ماهه ی گذشته ی خود تمرکز کنید و دستاوردهای خود را ببینید و برای خودتان و اولیای خود و سایر دانش آموزان و اولیا حاضر در جلسه توضیح دهید.

کارنامه پنج نوع درس:  درس های شما را به پنج دسته تقسیم می  کند.

  • نقاط قوت پایدار: یعنی درس هایی که همیشه در آن ها نسبت به هم ترازهای تان بهتر یا مساوی هستید. نمره ی شما در این درس ها در کارنامه ی پنج نوع درس فقط شامل رنگ های آبی و سبز است.

نقاط قوت پایدار

  • نقاط قوت: یعنی درس هایی که نسبت به هم ترازهای تان بهتر یا مساوی هستید ولی هنوز به حد پایدار نرسیده؛ یعنی مدت زمان زیادی نیست که در آن درس ها قوی شده اید و یا این که گاهی اوقات یک واحد کمتر از دیگران می شوید. اقتدار و تسلط شما در نقاط قوت کمی کمتر از نقاط قوت پایدارتان است. نمره ی شما در این درس ها شامل رنگ های آبی و سبز و رنگ زرد می شود.

نقاط قوت

  • درس هایی که نیاز به اندکی تلاش دارند (درس های تلنگری): این ها درس هایی هستند که با اندکی تلاش می توانید به موقعیت خیلی خوبی برسید. این درس ها در کارنامه ی پنج نوع درس با رنگ های سبز و زرد مشخص می شوند.

درس های تلنگری

  • درس های نوسانی (زیگزاگی): این ها درس هایی هستند که گاهی اوقات در آن ها قوی و گاهی اوقات ضعیف هستید و رنگ های متنوعی از آبی تا زرد و قرمز را در آن درس ها ذخیره کرده اید.

درس های نوسانی

  • درس های چالشی: این ها درس هایی هستند که شما نسبت به هم ترازهای تان معمولا یک یا چند واحد نمره ی کمتری کسب می کنید.

  • درس های چالشی

در جلسه­ های پنج نفره شما با اتکا به نقاط قوت خود در کارنامه ­ی پنج نوع درس، روش­ های موفق خود را در هر درس توضیح می­ دهید و این روش­ های موفق را برای آینده نیز ادامه می دهید.

اگر در کارنامه­ ی پروژه­ ای­ تان نسبت به پروژه­ های قبل پیشرفت داشته­ اید دلایل اصلی این پیشرفت را نیز بیان می­ کنید. سپس برای پروژه­ ی بعد هدف­ گذاری می­ کنید. هدف­ گذاری­ تان را واقع بینانه تنظیم کنید و راهکارهای­ تان را نیز توضیح دهید. از ایده­ های اولیا و پشتیبان و معلمان و سایر دوستان خود نیز بهره بگیرید. ایده­ هایی را که مناسب تشخیص می­ دهید چند بار آزمایش کنید و اگر برای تان مفید و موثر بود ادامه دهید اما این را بدانید که زحمت و تلاش شرط اول و مقدماتی هر پیروزی است.

امیدوارم با بهره­ گیری هر چه بیشتر و بهتر و موثرتر از جعبه ابزار کارنامه بتوانید آینده­ ی خود را خودتان بهتر بسازید و با سعی و تلاش پیوسته و افزایش مهارت­ های فراشناختی به جایگاهی که در خور زحمت و آگاهی و دانش شماست برسید.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24