نابودی اسرار آمیز‌ترین غار در آلاسکا

گرم شدن کره زمین اثر خطرناک خود را بر مرموز‌ترین منطقه در کره زمین گذاشته است و بسیاری از غار‌های قطبی در آستانه نابودی کامل قرار دارند.

نابودی اسرار آمیز‌ترین غار در آلاسکابه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک محقق در گشت و گذاری منحصر به فرد وارد یکی از غار‌های اسرارآمیز در منطقه آلاسکای کشور کانادا شده است و در آنجا از دگرگونی‌های آب و هوایی و اثر افزایش دمای هوا بر آب شدن یخ‌های قطب شمالگان عکس برداری انجام داده است.

این غار شگفت انگیز باقیمانده از دوران عصر یخبندان و به دلیل بالا رفتن دمای کره زمین در حال آب شدن است. در آن مقدار زیادی یخچال و نیز بلور‌های یخی وجود دارد که منظره‌های شگفت انگیزی را ایجاد کرده است.

پژوهش در زمینه این غار شگفت انگیز توسط دانمشندان دانشگاه آلاسکا انجام شده است و آنها اعلام کرده اند که شرایط آب و هوایی، رشد مرجان‌های دریایی و گرما سبب ایجاد دریاچه‌ای زیر زمینی در این غار شده است.

افرادی که تاکنون درون این غار سفر کرده اند، مسیر بسیار سخت و طولانی را پیموده اند تا به قسمت‌های داخلی آن برسند.

کارشناسان هشدار می‌دهند که گرم شدن کره زمین سبب آب شدن یخچال‌های طبیعی، مرگ حیوان‌ها و حیات وحش در این منطقه‌ها و بالا آمدن آب اقیانوس‌ها می‌شود.

محققان اعتقاد دارند در سال‌های آینده برخی از شهر‌های مشهور در دنیا مانند ونیز ایتالیا و آمستردام هلند و حتی بخش‌هایی از کشور انگلستان به دلیل بالا آمدن آب دریا‌ها به زیرآب فرو می‌روند.یخچال‌ها و پوشش یخی 2 قطب کره زمین برای حفظ اعتدال آب و هوای این سیاره بسیار ضروری است و آب شدن این پوشش و افزایش دمای خورشید سبب بخار شدن آب‌ها و بروز خشک سالی در سال‌های آینده می‌شود.

ورود به غارهای یخی و یخچال منطقه های قطبی با استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته توسط دانشمندان انجام می شود.

در ادامه تصاویری از دیگر نماهای این غار شگفت انگیز را می توانید مشاهده کنید.

منبع:Dailymail

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24