چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟

برایان تریسی می‌گوید: از هر یک دقیقه که برای برنامه‌ریزی صرف می‌شود، ده دقیقه از زمان اجرا (که به خاطر متمرکز نبودن و افکار پراکنده هدر می‌رود) کاهش خواهد یافت.

چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟

برایان تریسی می‌گوید: از هر یک دقیقه که برای برنامه‌ریزی صرف می‌شود، ده دقیقه از زمان اجرا (که به خاطر متمرکز نبودن و افکار پراکنده هدر می‌رود) کاهش خواهد یافت. به‌عبارت‌دیگر با برنامه‌ریزی بازده خود را ده برابر می‌کنید. اگر برنامه داشته باشید، در مقابل وسوسه‌ها و امور پیش‌بینی‌نشده بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. داشتن برنامه در رسیدن به هدف بسیار مهم است. بعضی دانش آموزان از راهنمایی و مشاوره‌ی مشاوران برای برنامه‌ریزی تحصیلی استفاده می‌کنند؛ اما برنامه‌ریزی یک فرمول ساده دارد!

شما کانونی هستید و یک برنامه‌ی بلندمدت یک‌ساله در اختیار شما گذاشته شده است. این برنامه به برنامه‌های میان‌مدت، به‌صورت پروژه‌های هشت‌گانه، تقسیم شده است و هر پروژه به برنامه‌های دوهفته‌ای تبدیل می‌شود. به عبارت بهتر شما یک برنامه‌ی دوهفته‌ای دارید. حال تنها کاری که باید بکنید این است که برنامه‌ی دوهفته‌ای را به‌صورت هفتگی و سپس روزانه خرد کنید و بعد برنامه‌ی مدرسه را به آن اضافه کنید. به‌این‌ترتیب عناصر ثابت برنامه‌تان کاملاً مشخص است. این عناصر عبارت‌اند از درس‌های مدرسه و مباحث موجود در برنامه‌ی راهبردی. به‌این‌ترتیب فقط می‌ماند چیدمان آن در روزهای هفته. برای چیدن درس‌ها هم کار آسانی در پیش دارید. روزهای مدرسه را به پیش‌خوانی و روزخوانی همان درس‌ها اختصاص دهید. به‌این‌ترتیب به‌طور اتوماتیک بخش قابل‌توجهی از مطالب برنامه‌ی راهبردی را هم برای آزمون‌های برنامه‌ای خواهید خواند. برای دانش آموزان کنکوری، درس‌های پایه باقی می‌ماند و برای دیگر دانش آموزان مباحثی که احتمالاً از مدرسه جلوتر هستند و نیاز به پیش‌خوانی دارند یا عقب‌تر هستند و نیاز به‌ مرور و تست‌زنی دارند. این موارد را در روزهایی که مدرسه نمی‌روید قرار دهید. برای حفظ تعادل و مدیریت بهتر زمان حتماً دفتر برنامه‌ریزی را بنویسید. به‌مرور، طی چند هفته نواقص احتمالی برنامه‌تان کاملاً رفع شده و در برنامه‌ریزی روزانه، هفتگی و حتی ماهانه، مهارت لازم را کسب می‌کنید. به این نکته توجه کنید که اولیا، کانون و پشتیبانتان در تمام این مراحل در کنار شما هستند.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب