7 دانشمند ایرانی در جمع پژوهشگران برتر جهان

موسسه کلاریویت آنالیتیکس هر سال بیش از سه‌هزار پژوهشگر را از سراسر جهان در 21 حوزه موضوعی به عنوان پژوهشگر پراستناد شناسایی و نام آن‌ها را منتشر می‌کند

7 دانشمند ایرانی در جمع پژوهشگران برتر جهان

به گزارش ایسنا، برای شناسایی پژوهشگران پراستناد، 134 هزار و 832 مقاله پراستناد در نشریه‌های نمایه شده "وب ‌آو ساینس" در حوزه علوم و علوم اجتماعی در 11 سال گذشته (از 2005 تا 2015) پیمایش شده‌اند.

مقاله‌های پراستناد آن‌هایی هستند که بیشترین استناد را در حوزه‌های موضوعی خود می‌گیرند و در یک درصد نخست جای دارند و در پایگاه "شاخص‌های اساسی علم" (آی. اس. آی.) فهرست می‌شوند.

همچنین پژوهشگرانی که مقاله پراستناد دارند، پژوهشگران تاثیرگذار به‌ شمار می‌روند و آن‌هایی که نامشان با فراوانی بیشتری می‌آید تاثیرگذارتر هستند. از این رو، پژوهشگران بر پایه شمار مقاله‌های پراستنادشان رتبه‌بندی و آن‌هایی که در رتبه‌های نخستین جای گرفته‌اند، به‌ عنوان پژوهشگر پراستناد معرفی می‌شوند.

در ویرایش پیشین فهرست پژوهشگران پراستناد، 6 دانشمند ایرانی بودند، ولی در ویرایش 2017، هفت ایرانی در این فهرست جای گرفته‌اند.

نام پژوهشگران ایرانی پراستناد به همراه حوزه موضوعی، وابستگی سازمانی نخست و وابستگی سازمانی دوم به شرح زیر است:

"مهدی دهقان"، مهندسی، ریاضیات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، "داود دومیری گنجی" مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، "مفید گرجی بندپی" مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، "محسن شیخ‌الاسلامی" مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، "علی کاوه" علوم رایانه، دانشگاه علم و صنعت ایران، "طاهر نیک‌نام" مهندسی، دانشگاه صنعتی شیراز و "شهرام رضاپور" ریاضیات، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(تبریز).

فهرست پژوهشگران پراستناد سال 2017 نزدیک به 3400 پژوهشگر را دربر دارد که پیشگام تاثیرگذاری علمی در حوزه‌های موضوعی خود هستند.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با پشتیبانی دبیرخانه شورای‌ عالی عتف، با راه‌اندازی سامانه "نما" (جایگاه علم، فناوری، و نوآوری ایران در جهان) تلاش می‌کند نتایج نظام‌های گوناگون ارزیابی علم، فناوری و نوآوری را پایش کند و گزارش‌های کاربردی گوناگونی را در اختیار سیاست‌گذاران بگذارد. این سامانه در دسترس عموم است.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب