هارد 20 ترابایتی سیگیت سال 2019 عرضه می‌شود

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سال 2019 شاهد عرضه هارد 20 ترابایتی سیگیت خواهیم بود.

هارد 20 ترابایتی سیگیت سال 2019 عرضه می‌شودچندی پیش شرکت وسترن دیجیتال از یک هارد درایو رونمایی کرد که دارای ظرفیت ۱۴ ترابایت بود. گویا این موضوع شرکت‌های دیگر را نیز به تحرک واداشته است. در حال حاضر اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه سال ۲۰۱۹ شاهد رونمایی از هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت خواهیم بود.

عرضه چنین هاردی باعث می‌شود تا رقابت میان دو شرکت سیگیت و وسترن دیجیتال بر سر حافظه‌هایی با ظرفیت بالا نزدیک‌تر شود. سیگت تکنولوژی جدیدی توسعه داده است که به آن ضبط مغناطیسی گرمایشی (Heat Assisted Magnetic Recording) می‌گویند. در این روش از یک لیزر استفاده می‌شود تا محل ضبط اطلاعات گرم شود. این کار باعث می‌شود تا مقدار زیادی از انرژی لازم برای ذخیره اطلاعات صرفه‌جویی شود.

تکنولوژی HAMR مزایای دیگری نیز دارد؛ این تکنولوژی به سیگیت کمک کرده تا در یک فضای مشخص، اطلاعات بیشتری بتواند ذخیره کند. در واقع، سیگیت می‌تواند در هر اینچ مربع از هاردهای خود تا ۲ ترابایت اطلاعات ذخیره کند. این تراکم دو برابر مقداری است که هارد دیسک‌های ساخته شده با تکنولوژی ضبط مغناطیسی عمودی (Perpendicular Magnetic Recording) ارائه می‌دهند.

وسترن دیجیتال نیز از تکنولوژی مشابهی استفاده می‌کند. این تکنولوژی ضبط مغناطیسی مایکروویوی (Microwave Assisted Magnetic Recording) نام دارد. در این تکنولوژی به جای لیزر از تشعشعات مایکروویو استفاده می‌شود. وسترن دیجیتال معتقد است که نباید از لیزر استفاده شود.

البته سیگیت دلیل مناسبی برای استفاده از لیزر دارد. این شرکت نیاز به تکنولوژی مناسبی دارد تا در تولید هارد دیسک‌هایی با ظرفیت بالا عقب نماند.

شایان ذکر است؛ علاوه بر هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت شاهد عرضه یک هارد ۱۶ ترابایتی نیز خواهیم بود که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب