هزینه ساخت آیفون ایکس تنها 357 دلار است!

پرچمدار جدید اپل به قیمت 999 دلار به فروش می‌رسد؛ هزینه ای که ممکن است بسیاری از کاربران را از خرید این گوشی منصرف کند.

هزینه ساخت آیفون ایکس تنها 357 دلار است!

آیفون ایکس یکی از گران‌ترین محصولاتی است که اپل تاکنون به بازار عرضه کرده است. این تلفن هوشمند با برچسب قیمت ۹۹۹ دلاری به بازار عرضه می‌شود. البته سوالی که ذهن هر کسی را مشغول می‌کند، هزینه ساخت آیفون ایکس است.

سایت TechInsights با بررسی آیفون ایکس تخمین زده است که هزینه تولید هر آیفون ایکس حدود ۳۵۷.۵۰ دلار تمام می‌شود. اگر این تخمین درست باشد، اپل با فروش هر آیفون ایکس به سود خوبی دست می‌یابد. در واقع اپل به ازای فروش هر آیفون ایکس ۶۴ درصد سود می‌برد؛ موضوعی که اسباب رضایت سهام‌داران اپل را فراهم کرده است.

از طرفی، برای آیفون ۸ نیز تخمین زده شده که حاشیه سود این مدل برای اپل ۵۹ درصد است. باید در نظر گرفت که آیفون X از قطعات گران‌تری نسبت به آیفون ۸ بهره می‌برد؛ برای مثال می‌توان به نمایشگر ۵.۸ اینچی اولد اشاره کرد که قیمت آن ۶۵.۵۰ دلار است. در حالی که نمایشگر ۴.۷ اینچی آیفون ۸ تنها ۳۶ دلار هزینه در پی دارد.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در مصاحبه‌ای درباره نحوه قیمت‌گذاری عنوان کرد:


علت قیمت‌گذاری محصولاتمان به دلیل امکانات و تکنولوژی است که همراه با جدیدترین محصولاتمان به کاربران ارائه می‌شود. ما نمی‌خواهیم هزینه بیشتری از کاربر بگیریم یا بالاترین قیمت موجود در بازار را ارائه دهیم. در واقع، ما می‌خواهیم با توجه به قیمت واقعی، محصولاتمان را به فروش برسانیم. آیفون ایکس نیز از تکنولوژی‌های جدید و جالبی بهره می‌برد که در نوع خود نمونه هستند. ما نیز می‌خواهیم هرچه سریع‌تر آن را به دست طرفدارانمان برسانیم.


آیفون ایکس هفته گذشته به بازار جهانی عرضه شد. با وجود اینکه هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده است، اما مطالعات حاکی از فروش بیشتر این تلفن هوشمند نسبت به آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24