5 مرحله‌ی یادگیری آرایه‌ی ادبی

آرایه را بشناسید. پیش از شروع فرایند یادگیری آرایه‌های ادبی ابتدا آن‌ها را بشناسید. هر آرایه یک وظیفه را در بیت انجام می­دهد. نخست کارکرد آرایه را بفهمید.

5 مرحله‌ی یادگیری آرایه‌ی ادبی

1- آرایه را بشناسید. پیش از شروع فرایند یادگیری آرایه‌های ادبی ابتدا آن‌ها را بشناسید. هر آرایه یک وظیفه را در بیت انجام می­دهد. نخست کارکرد آرایه را بفهمید.

  • 2- مثال‌هایی از آرایه بخوانید. پس از مرحله‌ی اول این بار به سراغ چند بیت بروید که در آن آرایه‌ی مورد نظر وجود دارد. این کار به شما کمک می‌کند تا با پیش‌زمینه‌ای که دارید کارکرد آرایه را بهتر متوجه شوید و آن را در بیت پیدا کنید.

  • 3- چند تست ساده حل کنید. تست‌هایی را حل کنید که درجه‌ی سختی آن‌ها زیاد نباشد. در این مرحله میزان یادگیری‌تان مشخص می­شود و متوجه می‌شوید که در مرحله‌های قبل چه‌قدر موفق بوده‌اید.

  • 4- نکات و میان‌برها را کشف کنید. این مرحله نقطه‌ی اوج شما در یادگیری آرایه است. در بیش‌تر آرایه‌ها کلمات یا نکاتی هستند که تداعی‌کننده‌ی آن‌ها هستند و این کار پس از یادگیری کامل و اصولی و خواندن ابیات زیاد محقق می­شود. در این مرحله هر کس با توجه به درک و یادگیری‌اش باید بتواند برای خود یک تکنیک به‌خصوص برای آن آرایه ایجاد کند.

  • 5- تست بزنید. در مرحله‌ی آخر با حل زیاد تست‌های کنکور یا تألیفی ابتکار شما در یادگیری آرایه به محک گذاشته می‌شود و خلأهای شما در یادگیری‌تان کشف می­شود. با اصلاح آن‌ها دیگر مشکلی در آرایه نخواهید داشت.مطالب مرتبط

پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب