چهارمحال وبختیاری میزبان 50 هزار پرنده مهاجر

رئیس حفاظت محیط زیست بروجن در چهارمحال وبختیاری از فرود بیش از 50 هزار پرنده مهاجر آبزی و کنارآبزی از کشورهای شمالی و سیبری در تالاب‌های بیت المللی گندمان و چغاخور در ای

چهارمحال وبختیاری میزبان 50 هزار پرنده مهاجر

رئیس حفاظت محیط زیست بروجن در چهارمحال وبختیاری از فرود بیش از 50 هزار پرنده مهاجر آبزی و کنارآبزی از کشورهای شمالی و سیبری در تالاب های بیت المللی گندمان و چغاخور در این شهرستان خبر داد.


مرتضی منصوری اظهار کرد: تاثیر پدیده خشکسالی در استان های همجوار و سرد شدن زیستگاه های کشورهای شمالی، موجب شده این پرندگان مهاجر در اواسط پاییز به این تالاب ها مهاجرت کنند.
وی این پرندگان را از خانواده اردک ها، غاز خاکستری، دُرنا، حواصیل، اگرت، اکراس، خروس کولی و چنگرها دانست و گفت: این پرندگان تا فصل سرما و یخبندان در تالاب های بین المللی گندمان و چغاخور حضور دارند.
رئیس حفاظت محیط زیست بروجن همچنین از مشاهده 2 گونه پرنده مهاجر کمیاب «عقاب دریایی دم سفید» و بیش از 50 قطعه «درنا خاکستری» در تالاب گندمان خبر داد.
وی افزود: عقاب دریایی دم ‌سفید پرنده ای شکاری است که ۶۹ تا ۹۲ سانتیمتر طول دارد، فاصله میان بال ‌های این پرنده ۱۸۲ تا ۲۴۴ سانتیمتر است و چهارمین عقاب بزرگ دنیا محسوب می شود.
وی توضیح داد: در حال حاضر بیش از 60 هزار پرنده آبزی و کنار آبزی از خانواده مرغابی سانان، اردک، لک لک، اگرت و خروس کولی در تالاب های گندمان و چغاخور زیست می کنند که با نخستین بارش این تعداد پرنده مهاجر تا 150 هزار قطعه افزایش خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، تالاب بین المللی گندمان با 980 هکتار و چغاخور با مساحتی حدود 2 هزار و 300 هکتار در فاصله 60 کیلومتری شهرکرد و در امتداد کوه 'کلار' از رشته کوه های زاگرس قرار دارد.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب