ورود پرندگان مهاجر به سیستان وبلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: مهاجرت پرندگان زمستان گذران آبزی و کنار آبزی مانند انواع کاکایی، حواصیل، پرستو، پلیکان، فلامینگو و آبچلیک به نوار ساحلی استا

ورود پرندگان مهاجر به سیستان وبلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: مهاجرت پرندگان زمستان گذران آبزی و کنار آبزی مانند انواع کاکایی، حواصیل، پرستو، پلیکان، فلامینگو و آبچلیک به نوار ساحلی استان آغاز شده است.


نیره پورملایی اظهار داشت: با توجه به سرد شدن هوا شاهد ورود پرندگان دریایی مهاجر به زیستگاه های سواحل چابهار هستیم.
وی افزود: حضور پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی، به سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان رنگ و بویی متفاوت داده است.
وی گفت: جمعیت زیادی از انواع پرندگان آبزی و کناره آبزی با توجه به شرایط مساعد اقلیمی و جغرافیایی و همچنین قرارگیری سواحل جنوبی استان در مسیر مهاجرت، برای استراحت، تغذیه و تجدید قوا نیمی از عمرشان را در هر پاییز و زمستان در این منطقه سپری می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تالاب بین المللی خلیج گواتر و خورباهو به عنوان یکی از سایت های اصلی سرشماری پرندگان استان در این موقع از سال میزبان شمار زیادی از این میهمانان زمستانی است.
پورملائی افزود: شکارچیان با سوء استفاده از این موقعیت در فصل پاییز و زمستان اقدام به شکار و صید غیرمجاز پرندگان می کنند.
وی ادامه داد: امسال با توجه به ممنوعیت شکار و صید، حفاظت و پایش زیستگاه ها در دستور کار محیط زیست سیستان و بلوچستان قرار گرفته و بر اساس قوانین جاری با متخلفان شکار و صید برخورد می شود.
وی خاطر نشان کرد: براساس سرشماری‌ های سالانه و زمستانی در سواحل دریاها هر سال در حدود 2 میلیون پرنده مهاجر از جمله فلامینگو و مرغ های دریایی به ایران می ‌آیند که بخشی از آنها به سواحل سیستان و بلوچستان کوچ می کنند.
وی اظهار داشت: این پرندگان مهاجرت خود را از کشورهای شمالی و منطقه سیبری به مناطق جنوبی‌ تر می‌ رسانند که سیستان و بلوچستان با نوار ساحلی طولانی، وجود خورها و خلیج های متعدد، تنوع گیاهان آبزی و وفور مواد غذایی زیستگاه مناسبی برای پرندگان آبزی و کنار آبزی است.
به گزارش ایرنا چابهار واقع در جنوب شرق سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط مساعد اقلیمی و داشتن زیستگاه های متنوع، هر ساله پذیرای شمار زیادی از پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی است.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب