ثبت تصویر پلنگ ایرانی در بندرلنگه هرمزگان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه گفت: با نصب دوربین تله ای در منطقه حفاظت شده کوه چمپه این شهرستان، تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی ثبت شد.

ثبت تصویر پلنگ ایرانی در بندرلنگه هرمزگان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه گفت: با نصب دوربین تله ای در منطقه حفاظت شده کوه چمپه این شهرستان، تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی ثبت شد.

سامان قاسمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تصویر این قلاده پلنگ 2 روز گذشته (پنجشنبه شب) با دوربین‌ های تله‌ ای نصب شده در منطقه حفاظت شده بندرلنگه ، 2 بار در ساعت‌ های 9و 11 شب ثبت شد.
وی بیان داشت: این نخستین بار است که تصویر پلنگ در منطقه بندرلنگه ثبت می شود و هفته گذشته نیز تصویر یک گربه جنگلی بوسیله دوربین ‌های تله ‌ای ثبت شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه اظهار کرد : پلنگ دیده شده از نوع ماده است که احتمال دارد جفت نر این حیوان نیز در منطقه دیده شود.
قاسمی گفت: نزدیک به پنج هکتار از منطقه چمپه از سوی فعالان محیط زیستی موسسه حیات وحش میراث پارسیان و کمک مردم بومی زیر نظر محیط زیست، محافظت می‌ شود.
پلنگ ایرانی یکی از بزرگترین زیرگونه ‌های پلنگ و بومی غرب آسیا است و در فهرست جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارد.
طول بدن پلنگ ‌ها حدود 160 و گاهی تا 180 سانتی ‌متر است و طول دم آن‌ها 110 سانتی‌ متر است. وزن این پلنگ تا 90 کیلوگرم و ارتفاع آن تا شانه به 75 سانتی‌ متر می‌رسد.
کوه‌های چمپه در 60 کیلومتری شمال بندرلنگه در غرب هرمزگان واقع شده است که در این منطقه حیواناتی مانند قوچ و میش، کل و بز وحشی و در دشت‌های آن جبیر نیز زندگی می ‌کنند.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب